Gestapo: Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie

Gestapo: Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie - Frank McDonought | Replicamaglie.com

...ereotypní představy o tomto obávaném nástroji teroru ... Gestapo - Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie ... ... . Tak například dokládá, že počet pracovníků tajné policie byl překvapivě malý. kniha gestapo, gestapo knihy, kniha gestapo mýtus a realita. Pozor! Vzhledem k aktuální situaci lze objednávky uhradit pouze předem a dobírky pouze kartou! Děkujeme za pochopení. Podtitul: Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie Autor popisuje okolnosti vzniku této nechvalně známé tajné policie v roce 1933, její hlavní úkoly a sleduje životní osudy jejích velitelů a dalších důležitých představitelů ... Profesor mezinárodních dějin na univerzitě v Live ... Gestapo - Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie ... ... ... Profesor mezinárodních dějin na univerzitě v Liverpoolu Frank McDonough, specializující se na historii Německa mezi dvěma světovými válkami a za druhé světové války, shromáždil ve své knize Gestapo.Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie úctyhodné množství faktografického materiálu. Pro českého čtenáře ji loni na...

INFORMACE

AUTOR
Frank McDonought
DIMENZE
11,83 MB
NÁZEV SOUBORU
Gestapo: Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie.pdf

POPIS

Zdařile napsaná a přehledně strukturovaná publikace představuje jednu z řady složek nacistického represivního aparátu, a to tajné státní policie, známé pod zkratkovým slovem gestapo. Autor, aniž by čtenáře ochudil o výklad vzniku a formování nacistické tajné policie a její struktury, se vyhýbá statistickým metodám sociologizujícího dějepisectví a nezapírá své zaujetí „malými dějinami“. Čtenář tak dostává možnost seznámit se s řadou strhujících „mikropříběhů“ mužů i žen, kteří nalezli odvahu k odporu vůči nacistickému režimu a jeho ideologii, anebo jen prostě nezapadali do představ o „novém německém člověku“, ale i jejich přátel, členů rodiny či sousedů. Otevírá se mu tak široké panorama každodenního fungováníjednoho z hlavních nástrojů represe a současně je konfrontován s příběhy hrdinství a vzdoru, ale i mnoha lidských tragédií, tak jak je autor získal pečlivým studiem mnoha osobních svazků. Frank McDonough (1957) je profesorem mezinárodních dějin na univerzitě v Liverpoolu.

Chcete si přečíst knihu?Gestapo: Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Frank McDonought. Číst Gestapo: Mýtus a realita Hitlerovy tajné policie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY