Kulturní dědictví UNESCO

Kulturní dědictví UNESCO - - | Replicamaglie.com

...edstavující památky v České republice zapsané do seznamu světového dědictví UNESCO a města, ve kterých se nacházejí ... Chorvatské památky nehmotného kulturního dědictví UNESCO ... ... . Jako světové dědictví se označují nejrůznější kulturní a přírodní památky po celém světě, které byly pro svou unikátnost vybrány organizací UNESCO a přijaty na tzv. „seznam světového dědictví". Na tomto seznamu se nacházejí nejrůznější budovy, hory, jezera, národní parky i celá města.Podle Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního ... Toto je seznam památek světového dědictví UNESCO v Seve ... Světové kulturní a přírodní dědictví UNESCO ... .Podle Úmluvy o ochraně světového kulturního a přírodního ... Toto je seznam památek světového dědictví UNESCO v Severní Americe a zahrnuje památky v USA a Kanadě. Památky nacházející se v Grónsku a Bermudách jsou zařazeny mezi památky evropských států (Dánsko a Spojené království). Nehmotné dědictví. Prohlášení mistrovských děl ústního a nehmotného dědictví lidstva bylo učiněno generálním ředitelem UNESCO v roce 2001 z důvodu uvědomění si, že existují i nehmatatelné kulturní památky a že je nutné pomoci místním obyvatelům s ochranou těchto děl a k zachování těch místních lidí, kteří znají tyto formy kulturního vyjádření. Oficiáln...

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
10,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Kulturní dědictví UNESCO.pdf

POPIS

Světové dědictví UNESCO zastřešuje všechny kulturní a přírodní památky mimořádného významu s cílem chránit společné dědictví lidstva.Od starobylého města Angkor Vat až po egyptské pyramidy, od Velké čínské zdi po Tádž Mahal, tato kniha nás zve k objevování pokladů civilizace, které vzdávají hold lidské vynalézavosti a kreativitě.Velkolepé, velkoformátové fotografie jsou doplněné infografickými poznámkami, které čtenáři přinášejí dechberoucí zážitek z míst netušených krás.

Chcete si přečíst knihu?Kulturní dědictví UNESCO ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Kulturní dědictví UNESCO Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY