Fantastický bestiář cestovatelů

Fantastický bestiář cestovatelů - Dominique Lanni (ed.) | Replicamaglie.com

...erý nás přenese za hranice skutečnosti i našich běžných představ ... Vyšel další z mnoha bestiářů - Literární noviny ... . To vše přibližuje kniha Fantastický bestiář cestovatelů, kterou sepsal kolektiv převážně francouzských vědců, jejím editorem byl etnolog a antropolog Dominique Lanni (nar. 1976). Od Amazonek k yettimu Fantastický bestiář cestovatelů. Kosmas.cz. 6.8K views · November 21. 0:05. Středeční soutěžení dnes přináší hned několik lahůdek - tipů pod vánoční stromek - pro každého něco. Co pro vás nachystalo nakladatelství Argo? Novinky od zahraničních ... Fantastický bestiář cestovatelů — Nakladatelství Argo ... . Co pro vás nachystalo nakladatelství Argo? Novinky od zahraničních autorů bestsellerů, na které jste již čekali. Fantastický bestiář cestovatelů Cestovatelé již od dávných časů naráželi na svých poutích na podivuhodná stvoření, bytosti stejně fascinující jako děsivé. Zvířata skutečná, byť exotická - velryby, vorvani, sloni, se potkávají s monstry, baziliškem, drakem, Chimérou. Fantastický bestiář cestovatelů Lanni, Dominique. 4 dny. Naše cena: 460 Kč Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie Smith, Jay M. skladem. Naše cena: 239 Kč Gévaudanské nestvůry aneb zrod bestie Autor: Jay M. Smith Kulturněhistorická studie pojednává o tajemných vraždách, které v první polovině 60. let 18. století děsily ......

INFORMACE

AUTOR
Dominique Lanni (ed.)
DIMENZE
4,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Fantastický bestiář cestovatelů.pdf

POPIS

Cestovatelé již od dávných časů naráželi při svých poutích na podivuhodná stvoření, bytosti stejně fascinující jako děsivé. Hranice mezi imaginárním a skutečným světem je tenká a někdy mizí docela. Zvířata skutečná, byť exotická – velryby, vorvani, sloni –, se potkávají s monstry – baziliškem, drakem, Chimérou –, stvoření na samém pomezí lidskosti – Kafrové, Laponci, Niam Niamové, Patagonci, a tvorové na hranici lidské a zvířecí říše – orangutani a Hotentoti – se prolínají s bájnými bytostmi – sirénami, satyry, alpy. Fantastický bestiář shrnuje představy cestovatelů, jak se proměňovaly od starověku až po 20. století (objevují se zde např. tajemní Kimmerijci ve válečném Sarajevu) a je skutečným kabinetem cestovatelských kuriozit, který nás přenese za hranice skutečnosti i našich běžných představ. Vydání knihy podpořil Centre National du Livre.

Chcete si přečíst knihu?Fantastický bestiář cestovatelů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dominique Lanni (ed.). Číst Fantastický bestiář cestovatelů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY