Naši furianti

Naši furianti - Ladislav Stroupežnický | Replicamaglie.com

..., a na světě je hodně blbů, který hrozně těm ostatním komplikují život ... Naši furianti - Ladislav Stroupežnický | KOSMAS.cz - vaše ... ... . "Naši furianti" je závažná hra o mezilidských vztazích, která je plná výsměchu omezenosti vesnických boháčů a tzv. furiantství, jehož podstata tkví u každého v něčem jiném (viz děda Dubský v závěru: "Všichni jste furianti."). Dubského furiantství spočívá v pocitu nadřazenosti a Bláhovo či Habršperkovo je v ... Ebook elektronická kniha Naši furianti - autor Stroupežnický Ladislav - P ... Naši furianti - Wikipedie ... ... Ebook elektronická kniha Naši furianti - autor Stroupežnický Ladislav - PDF, ePub, Mobi e-kniha ihned ke stažení. Významné české realistické drama, jehož autorem je první dramaturg Národního divadla. Ladislav Stroupežnický (6 January 1850 - 11 August 1892) was a renowned Czech author, playwright, and dramatist, best known for the frequently staged play Naši furianti Pro zasmání a odreagování doporučujeme film Naši furianti. Je to Komedie na DVD, u které zapomenete na všechny starosti. ProMag.cz; Kontakt; Přihlásit / registrovat; Telefonické dotazy (Po-Pá 8-16hod) na 776 664 949 pro Slovensko 0944 725 813. podrobné vyhledávání ... Kniha: Naši furianti Autor: Ladislav Stroupežnický Přidal(a): Kajuskaaa Je divadelní hra poprvé uvedená v Národním divadle 3. května 1887. Hra neměla úspěch u diváku ani kritiky, která jí vyčítala příliš drsné zachycení povahy vesničanů a po šesti opakováních byla hra stažena z repertoáru. Vychází z: STROUPEŽNICKÝ, Ladislav. Naši furianti : obraz života v české vesnici o čtyřech dějstvích. 1. vyd. Praha : Státní nakladatelství, 1948. 65 s. KOŠICE. Priam symbolicky, deň pred komunálnymi voľbami, uvádza Štátne divadlo Košice premiéru hry Ladislava Stroupežnického NAŠI furianti.. Česká klasická veselohra sa na košické javisko vracia po 36 rokoch. V inscenácii bude účinkovať takmer celý činoherný súbor, vyše tridsať hercov, ktorí rozohrajú aj po 131 rokoch od premiéry stále aktuálny príbeh zo života ... Naši furianti byla pro mne kniha více zajímavá a líbila se mi mnohem více než příběh dudáka Švandy. Jazyk, kterým je hra psaná, se mi líbil, četba utíkala a ani jsem se nenadála a byla jsem na konci. Za mě se jedná o jedno z povedenějších děl tohoto období v českých zemích...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Stroupežnický
DIMENZE
5,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Naši furianti.pdf

POPIS

Český divadelní bestseller. Jak to u nás doma vypadá a o čem všem jsme schopni se pohádat - to věděl Ladislav Stroupežnický už v roce 1887 a od té doby se mnoho nezměnilo. V idylické jihočeské vesničce bublají vášně, nenávist i ambice, ale také nevděk k těm, kteří nasazovali svůj život ve válce. Začíná se psát latinkou namísto kurentem, kdosi neznámý hrozí žhářstvím a ve vesnici zuří boj o ponocenský kožich. Místní zastupitelstvo je v rozkolu, jeden je pytlák, druhý karbaník... Otázka, kdo má větší grunt, se po více než stodvaceti letech stala věčnou otázkou českého veřejného života.Program vyšel k inscenaci režiséra J. A. Pitínského a kromě textu hry obsahuje také životopis autora a soupis jeho děl, studie o kontextu vzniku hry a další texty a obrazové materiály.

Chcete si přečíst knihu?Naši furianti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Stroupežnický. Číst Naši furianti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY