Pod kardinálskou pečetí

Pod kardinálskou pečetí - Alena Vrbová | Replicamaglie.com

...skávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty ... Soutěž o knihu Pod kardinálskou pečetí | Souteže.cz ... . Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Pod kardinálskou pečetí. Značka: Jota Výrobní číslo: 978-80-7565-564-6 EAN: 9788075655646 Náš kód: 951153 328 Kč. Ušetříte ... Pod kardinálskou pečetí autor: Vrbová Alena dopor. cena: 328 Kč naše cena: 272Kč Pod kardinálskou pečetí. Popis: Román sleduje osudy Jana Jiříka Kiowského, polského konfederáta a potomka starých ... Pod kardinálskou pečetí - Alena Vrbová — Kniha.cz ... . Popis: Román sleduje osudy Jana Jiříka Kiowského, polského konfederáta a potomka starých šlechtických rodů v Čechách. Děj se odehrává v posledních 30 letech 18. stol. Hrdina, po otci polský šlechtic, po matce Sibylle Harantové Čech, přijíždí do Prahy, aby zde ve vyhnanství dočkal lepších ... Vázaná bez přebalu, na první stránce přelepeno malé číslo domácí knihovny, dobrý stav, aktuální foto! Román sleduje osudy Jana Jiříka Kiowského, Román sleduje osudy Jana Jiříka Kiowského, polského konfederáta a potomka starých šlechtických rodů v Čechách. Děj se odehrává v posledních 30 letech 18. stol. Hrdina, po otci polský šlechtic, po matce Sibylle Harantové Čech, přijíždí do Prahy, aby zde ve vyhnanství dočkal lepších časů v Polsku. Poznává okázalý život i život prostého lidu. Pod kardinálskou pečetí. Kdo napsal knihu Pod kardinálskou pečetí? Autorem je Alena Vrbová. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih....

INFORMACE

AUTOR
Alena Vrbová
DIMENZE
7,98 MB
NÁZEV SOUBORU
Pod kardinálskou pečetí.pdf

POPIS

Kniha zavede čtenáře do posledních tří desetiletí 18. století. V roce 1772 přichází do Čech polský šlechtic Jan Jiřík Kiowski, který prchá před pronásledováním ze své rozbouřené země. Útočištěm i novým domovem se mu stává Praha, město, jež neznal, ale které ho od prvních chvil okouzlilo. Poznává nejen jeho přítomnost – okázalý život šlechty, starosti kléru (jako svého příbuzného se jej ujímá sám pražský arcibiskup Příchovský, jenž musí řešit situaci církve v době josefínských reforem), kulturní prostředí rodící se české inteligence v počátcích národního obrození i život prostých obyvatel Prahy –, ale seznamuje se i s dějinami svého rodu (Kiowského matka byla Češka Sibyla Harantová) a s osudy země, kterou v závěru života už považuje za svou vlast. Vášnivá a nešťastná láska ho přivádí až do okruhu frajmaurů – svobodných zednářů,stává se celoživotním ctitelem Mozarta, pozdní sňatek z něj nakonec učiní poštmistra v Jesenici. Složitá životní dráha Jana Jiříka Kiowského je zachycena na pozadí významných historických událostí, které hluboce ovlivnily i hrdinův myšlenkový vývoj, jeho názory a postoje.

Chcete si přečíst knihu?Pod kardinálskou pečetí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Vrbová. Číst Pod kardinálskou pečetí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY