Kufr pana Lederera

Kufr pana Lederera - Jan Jelínek | Replicamaglie.com

...životní cestu Pavla Lederera, jediného syna úspěšného předválečného podnikatele v Československu ... Kufr pana Lederera - Jan Jelínek — Kniha.cz ... . Internetové knihkupectví s největším výběrem naučné a odborné literatury a nakladatelství vydávající vědecké monografie, práce českých vědců, díla klasiků vědy. Jan Jelínek: Kufr pana Lederera. Thu, Mar 26 UTC+01 at Kino Sokol Nymburk. 18 guests. Listování: Jak se stát diktátorem. Tuesday UTC+01 at Kino Sokol Nymburk. 75 guests. Reinis Jaunais. Wed, Mar 25 UTC+01 at Kino Sokol Nymburk. ... Kufr pana Lederera | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Tuesday UTC+01 at Kino Sokol Nymburk. 75 guests. Reinis Jaunais. Wed, Mar 25 UTC+01 at Kino Sokol Nymburk. 11 guests. Beseda o životě Naruby. Slavnostní uvedení nové knihy publicisty Jana Jelínka Kufr pana Lederera. Autor v ní zachycuje spletitý osud židovského chlapce v nelehké době od třicátých let minulého století až do konce let šedesátých. Příběh, inspirovaný skutečnými událostmi, líčí životní cestu Pavla Lederera, jediného syna úspěšného ... České rozhovory novináře a rozhlasového a televizního kritika Jiřího Lederera vyšly nejprve v samizdatové Petlici v roce 1978 a o rok později v Německu, kam autor odešel poté, co byl po podpisu Charty 77 zatčen a odsouzen do vězení. Patnáct původně publikovaných rozhovorů (s Ludvíkem Vaculíkem, Václavem Havlem, Jiřím ......

INFORMACE

AUTOR
Jan Jelínek
DIMENZE
11,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Kufr pana Lederera.pdf

POPIS

Kniha o lásce a spletitém osudu židovského chlapce v nelehké době od třicátých až do konce šedesátých let dvacátého století. Příběh, inspirovaný skutečnými událostmi, líčí životní cestu Pavla Lederera, jediného syna bohatého a úspěšného předválečného podnikatele. Pavel studuje v Londýně a během prázdnin se zamiluje do české dívky Hany. Od začátku musí překonávat překážky v rodícím se vztahu, Hanina matka lásce s Židem nepřeje. Těžká doba protektorátu a války zasahuje však i do osudů dalších postav románu. Pavlovi se podaří utéct do Velké Británie k československé letecké bombardovací peruti RAF. Jeho návrat do osvobozené vlasti je komplikován složitou poválečnou situací a on se musí rozhodnout kde, jak a s kým bude dál žít. Objeví kufr, v němž jeho otec ukryl rodinné cennosti? Má ještě po mnoha letech naději obnovit svůj vztah s milovanou Hanou?

Chcete si přečíst knihu?Kufr pana Lederera ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Jelínek. Číst Kufr pana Lederera Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY