Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů

Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů - Jiří Voskovec, | Replicamaglie.com

...u, kdo humor dvojice V + W nikdy nevyznával ... Caesar - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... . Čtyři hry Jan Werich, Jiří Voskovec. Sleva 40 ... Soubor čtyř her z období vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha: · improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927) představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného ... Přestože děj hry Balada z hadrů se odehrává ve středověké Paříži, jeho rámec tvoří současnost roku 1935. V opuštěné cihelně na předměstí př ... Čtyři hry - Jiří Voskovec, Jan Werich, 2019, pevná vazba ... ... . V opuštěné cihelně na předměstí přespávají nezaměstnaní. Mezi nimi I herec s rancem divadelních kostýmů. Zrodí se nápad zahrát si hru o tom, že hlad a bída nejsou věcí jen současnou. Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Katalog předmětový > O > Osvobozené divadlo. Knihy spisovatele Jiří Voskovec v nabídce knihkupectví dobre-knihy.cz Balada z hadrů AUTOŘI Jiří Voskovec ... • Divadelní hry - Vest Pocket Revue, Pěst na oko, Těžkou Barboru, Caesar, Osl a stín, Golem, Kata a blázen, Svět za mřížemi, Smoking revue, Gorila ex machina • Filmy - Pudr a benzin, Hej Rup, Svět patří nám, Peníze nebo život...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Voskovec,
DIMENZE
3,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů.pdf

POPIS

Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracející tradiční postupy ztvárnění činohry i opery, představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného spisovatele. Romantická groteskní revue Golem (1931), zasazená do tajemných kulis rudolfínské Prahy, pod divadelní maskou zdánlivé apolitičnosti kriticky komentuje moderní dobu a mimo jiné též předznamenává budoucí filmovou komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Útočně parodická férie z antického Říma Caesar (1932) o politických machinacích, korupci, bezpáteřnosti a prosazování osobních zájmů na úkor státu nahrává i dnes mnohým aktualizacím. Vzpurná, a přesto lyrická sociální satira Balada z hadrů (1935) zachycuje milostnou epizodku ze života prokletého francouzského básníka Françoise Villona, a přitom alegoricky varuje před umlčováním umělce-intelektuála v totalitní společnosti.

Chcete si přečíst knihu?Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Voskovec,. Číst Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY