Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů

Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů - Jiří Voskovec, | Replicamaglie.com

... činohry i opery, představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného ... Caesar - rozbor díla k maturitě | Rozbor-dila.cz ... ... Kniha: Čtyři hry - Jiří Voskovec; Jan Werich. Fungujeme! ... Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů Titul je na partnerském skladu >5ks - doručujeme za 3 pracovní dny. ... vzpurná, a přesto lyrická sociální satira Balada z hadrů (1935) ... Čtyři hry - Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů od 10,74 € z ponuky 7 e-shopov Porovnajte ceny a parametre Čtyři hry - Vest pocket revue / Go ... Čtyři hry - Jiří Voskovec, Jan Werich, 2019, pevná vazba ... ... ... Čtyři hry - Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů od 10,74 € z ponuky 7 e-shopov Porovnajte ceny a parametre Čtyři hry - Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů na Pricemanii a ušetrite až do 60 %! Koupit Koupit eknihu. Nestárnoucí politická satira a originální smysl pro humor Soubor čtyř her z období vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha: · improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927) představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného spisovatele ... Romantická groteskní revue Golem (1931), zasazená do tajemných kulis rudolfínské Prahy, pod divadelní maskou zdánlivé apolitičnosti kriticky komentuje moderní dobu a mimo jiné též předznamenává budoucí filmovou komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Útočně parodická férie z antického Říma Caesar (1932) o ... Čtyři hry Jméno autora Jiří Voskovec Jan Werich Zařazená díla Vest pocket revue Golem Caesar Balada z hadrů Editoři svazku Marie Havránková Autoři komentáře Vladimír Just Vědečtí redaktoři Jiří Holý Místo vydání Praha - Brno Rok vydání 2019 Pořadové číslo vydání v ČK 102 Počet stran svazku 376 Vydavatelé ... Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů. VOSKOVEC Jiří, WERICH Jan. Info: Host, 2019 - váz., 376 str...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Voskovec,
DIMENZE
3,67 MB
NÁZEV SOUBORU
Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů.pdf

POPIS

Z období rané a vrcholné tvůrčí spolupráce Jiřího Voskovce a Jana Wericha přináší Česká knižnice soubor čtyř her: Improvizovaná parodie Vest pocket revue (1927), převracející tradiční postupy ztvárnění činohry i opery, představuje volný proud hraných a zpívaných výjevů z cesty kolem světa, během níž se zuřivý fotograf snaží získat snímek slavného spisovatele. Romantická groteskní revue Golem (1931), zasazená do tajemných kulis rudolfínské Prahy, pod divadelní maskou zdánlivé apolitičnosti kriticky komentuje moderní dobu a mimo jiné též předznamenává budoucí filmovou komedii Císařův pekař a Pekařův císař. Útočně parodická férie z antického Říma Caesar (1932) o politických machinacích, korupci, bezpáteřnosti a prosazování osobních zájmů na úkor státu nahrává i dnes mnohým aktualizacím. Vzpurná, a přesto lyrická sociální satira Balada z hadrů (1935) zachycuje milostnou epizodku ze života prokletého francouzského básníka Françoise Villona, a přitom alegoricky varuje před umlčováním umělce-intelektuála v totalitní společnosti.

Chcete si přečíst knihu?Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Voskovec,. Číst Čtyři hry: Vest pocket revue / Golem / Caesar / Balada z hadrů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY