Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945

Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar | Replicamaglie.com

...něly 12. května 1945 poslední výstřely 2 ... Kudy z nudy - Oslavy osvobození Kvilda ... . sv. války na evropském kontinentě. Všechny informace o produktu Kniha Vimperk - jižní Šumava - Bohuslav Balcar, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Vimperk - jižní Šumava - Bohuslav Balcar. Horšovský Týn a jeho region - Osvobození 1945. Sušice a okolí - Osvobození 1945. Vimperk - jižní Šumava: Osvobození 1945 Vimperk - jižní Šumava - Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar . Město Vimperk se stalo na konci války prv ... NOVÁ KNIHA: Publikaci Vimperk - jižní Šumava. Osvobození ... ... . Město Vimperk se stalo na konci války první hlavní cílovou etapou amerického postupu do Čech v této části Šumavy. Vimperk - jižní Šumava - Osvobození 1945 - Bohuslav Balcar Město Vimperk se stalo na konci války první hlavní cílovou etapou amerického postupu do Čech v této části Šumavy. Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia. Tento web využívá cookies.Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Souhlasím...

INFORMACE

AUTOR
Bohuslav Balcar
DIMENZE
3,20 MB
NÁZEV SOUBORU
Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945.pdf

POPIS

Město Vimperk se stalo na konci války první hlavní cílovou etapou amerického postupu do Čech v této části Šumavy. Z již dobyté bavorské strany Šumavy se musely pěší jednotky US Army probít nepřátelskou obranou, překonat přitom horní tok Vltavy a další přírodní překážky, aby tak připravily vstup obrněných jednotek pro jejich útok do české kotliny, který, jak všichni předpokládali, skončí osvobozením Prahy. Publikace nejprve líčí složitou národnostní situaci v českém pohraničí danou odvěkým komplikovaným soužitím dvou etnik (českého a německého), poté se věnuje válečné situaci v závěru války na území předválečného Československa; na toto vylíčení navazuje popis průběhu osvobozování od západu s podrobným vylíčením situace na bavorské straně Šumavy a následně v regionu Vimperska doplněný velmi zajímavým přehledem o všech bojových akcích na jeho území sestaveným z povinných hlášení After Action Reports a z dalších pramenů. Publikace je již tradičně doplněna několika desítkami dobových fotografií.

Chcete si přečíst knihu?Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bohuslav Balcar. Číst Vimperk – jižní Šumava: Osvobození 1945 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY