České dějiny ve znamení kultury

České dějiny ve znamení kultury - Josef Petráň | Replicamaglie.com

... paleolitu.První lidé dnešního typu se objevili v mladém paleolitu, tedy v období před 12 až 40 tisíci lety ... Myšlení a obraz v dějinách kultury : --studie, eseje ... ... . Téma/žánr: kulturní dějiny, Počet stran: 496, Cena: 666 Kč, Rok vydání: 2017, Nakladatelství: Univerzita Pardubice Josef Petráň České dějiny ve znamení kultury Prof. PhDr. Josef Petráň, CSc.patří do malé skupiny nejvýznamnějších českých historiků druhé poloviny 20. a počátku 21. století, kteří významem svého díla daleko přesáhli naši zemi a kteří se stali žijící ... České dějiny ve znamení kultury - Josef Petráň - Megaknihy.cz ... . a počátku 21. století, kteří významem svého díla daleko přesáhli naši zemi a kteří se stali žijícími klasiky svého oboru a českého historického myšlení. Prof. PhDr. Josef Petráň, CSc. (* 23. 8. 1930 Ouběnice) patří do malé skupiny nejvýznamnějších českých historiků druhé poloviny 20. a počátku 21. století, kteří významem svého díla daleko přesáhli naši zemi a kteří se stali žijícími klasiky svého oboru a českého historického myšlení. Hledáte České dějiny ve znamení kultury od Josef Petráň? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Objednávejte knihu České dějiny ve znamení kultury v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojen...

INFORMACE

AUTOR
Josef Petráň
DIMENZE
6,65 MB
NÁZEV SOUBORU
České dějiny ve znamení kultury.pdf

POPIS

Prof. PhDr. Josef Petráň, CSc. (* 23. 8. 1930 Ouběnice) patří do malé skupiny nejvýznamnějších českých historiků druhé poloviny 20. a počátku 21. století, kteří významem svého díla daleko přesáhli naši zemi a kteří se stali žijícími klasiky svého oboru a českého historického myšlení. Dílo profesora Petráně je výjimečné svým rozsahem, originalitou i nevšedními literárními kvalitami. Vedle desítek objevných studií, mnoha recenzí a popularizačních článků napsal a redigoval řadu skvělých vysokoškolských a středoškolských učebnic, ale především zhruba dvě desítky monografií. Tato publikace přináší výbor studií Josefa Petráně, vydaných v letech 1956 - 2003 a zaměřených na kulturní dějiny. Je rozdělena do tří oddílů: I. Společnost, II. Univerzita, III. Dějepis. V každé z těchto skupin jsou zařazeny jednak studie věnované analýze dílčích metodologii výzkumu, jednak souhrnné pohledy na problematiku kulturních dějin v širokém chronologickém rozpětí od středověku do 20. století.

Chcete si přečíst knihu?České dějiny ve znamení kultury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Petráň. Číst České dějiny ve znamení kultury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY