Seržant Getúlio

Seržant Getúlio - Joao Ubaldo Ribeiro | Replicamaglie.com

...hranjena knjiga, 3 eur Kučera, Josef Kučera, Joe, 1943-Kucera, Joe Joe Kučera český jazzový saxofonista a flétnista VIAF ID: 79622081 (Personal) Permalink: http://viaf ... 79622081 - Viaf ... .org/viaf/79622081 Seržant Getúlio autor: Ribeiro Joao Ubaldo doporučená cena: 188 K ... Databáze knih, hodnocení knih, bazar knih, komentáře, soutěž o knihy. Sežana (pronounced [sɛˈʒaːna] (); Italian: Sesana) is a town in the Slovenian Littoral region of Slovenia, near the border with Italy.It is the seat of the Municipality of Sežana.Sežana is located on the Karst Plateau, 17 kilometres (11 miles) from Trieste, Italy, and 80 km (50 mi) from Ljubljana, the ca ... Seržant Getúlio - Joao Ubaldo Ribeiro | KOSMAS.cz - vaše ... ... .It is the seat of the Municipality of Sežana.Sežana is located on the Karst Plateau, 17 kilometres (11 miles) from Trieste, Italy, and 80 km (50 mi) from Ljubljana, the capital city of Slovenia. Portál Literární.cz nabízí inspirativní a hluboké čtení ze světa literatury. Najdete zde analýzy děl významných spisovatelů, ukázky prózy i poezie, recenze knih a sbírek, rozhovory s umělci i literární aktuality. Informujeme o knižních událostech, které jiná česká média přehlížejí. Mezi autory, kterými se zabýváme, patří laureáti Nobelovy či Pulitzerovy ... Seržant Getúlio autor: Ribeiro Joao Ubaldo doporučená cena: 188 Kč naše cena:158Kč Průvodcem a zasvěcovatelem mladého muže na cestě, na níž najde opravdový zakopaný poklad i velkou lásku, je moudrý alchymista, který ho učí, jak dojít k duchovnímu poučení. Jde o největší brazilský bestseller všech dob. Ilustrované vydání. Seržant Getúlio: Joao Ubaldo Ribeiro: 87% Smrtící DNA: Gataca: Franck Thilliez: 91% Staří námořníci: Os Velhos Marinheiros: Jorge Amado: 60% Stín kaučuku: A Selva: Ferreira de Castro: 80% Tam za řekou je Argentina: Jiří Hanzelka Miroslav Zikmund: 84% To nemyslíte vážně, pane Feynmane! / To snad nemyslíte vážně!...

INFORMACE

AUTOR
Joao Ubaldo Ribeiro
DIMENZE
10,82 MB
NÁZEV SOUBORU
Seržant Getúlio.pdf

POPIS

Příběh primitivního a nevzdělaného seržanta vojenské policie, Getúlia Santose Bezerry, jenž je své "cti" a svému šéfovi, pro kterého je schopen udělat cokoli, doslova oddán až za hrob, čtenáři přibližuje drsné prostředí 50. let, jež vládlo v zaostalém brazilském severovýchodu. Nejde však jen o samotný námět novely, co ji činí tak přitažlivou. Její naléhavost umocňuje i autorův vskutku originální vypravěčský styl věrně zobrazující pokroucený charakter jejího hlavního protagonisty, jenž, aniž to sám tuší, je ve své podstatě jen tragikomickou loutkou v osudové hře o politickou moc. Novela Seržant Getúlio patří bezesporu mezi vrcholné ukázky brazilské prózy druhé poloviny 20. století, o čemž mimo jiné svědčí jistě i fakt, že byla přeložena do několika světových jazyků. Hned při svém prvním vydání novela Seržant Getúlio v roce 1971 způsobila na brazilském knižním trhu nemalý poprask. Není divu, její autor, Joao Ubaldo Ribeiro, a to i když šlo teprve o jeho druhé dílo, v ní totiž jasně prokázal svůj nevšední literární talent. Ostatně hned následující rok, v roce 1972, za ni obdržel v Brazílii mezi literáty tolik ceněnou prestižní cenu Jabuti.

Chcete si přečíst knihu?Seržant Getúlio ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Joao Ubaldo Ribeiro. Číst Seržant Getúlio Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY