Humanistická role architektury

Humanistická role architektury - Pavla Melková | Replicamaglie.com

...oru, že její absence či nedostatečné naplnění stojí v jádru řady problémů dnešního vystavěného prostředí ... Prožívat architekturu - Catalog of Frantisek Bartos ... ... . Kniha Humanistická role architektury volně navazuje na předcházející knihu autorky Prožívat architekturu. Úvahy o humanistické roli architektury vycházejí z názoru, že její absence či nedostatečné naplnění stojí v jádru řady problémů dnešního vystavěného prostředí. Abstract. Práce se zabývá humanistickým rozměrem architektury a jeho významem pro současnou společnost. Řeší ... Humanistická role architektury - StavebniKnihy.cz ... . Abstract. Práce se zabývá humanistickým rozměrem architektury a jeho významem pro současnou společnost. Řeší základní otázky: jaký je význam humanistické role architektury v současnosti a co způsobuje její absence, jaké vlastnosti architektury reprezentují její humanistický rozměr a jakými formami, procesy a nástroji lze humanistickou roli architektury naplňovat ... Portaro - Webový katalog knihovny. Send e-mail Print links="view.exportLinks" jp-show-if-empty="true" jp-single-button-overwrite-link-text="'Export'" jp-dropdown ... Humanistická role architektury v současné společnosti. doc. Ing. arch. Pavla ...

INFORMACE

AUTOR
Pavla Melková
DIMENZE
5,66 MB
NÁZEV SOUBORU
Humanistická role architektury.pdf

POPIS

Kniha Humanistická role architektury volně navazuje na předcházející knihu autorky Prožívat architekturu. Úvahy o humanistické roli architektury vycházejí z názoru, že její absence či nedostatečné naplnění stojí v jádru řady problémů dnešního vystavěného prostředí. Jednotlivé texty řeší základní otázky: jaký je význam humanistického rozměru architektury v současnosti a co způsobuje jeho absence a jaké vlastnosti architektury ho naplňují. Humanistický rozměr architektury autorka nachází ve vlastnostech přesahujících její utilitární a technický rozměr, jako je komunikační schopnost architektury, ztělesnění a artikulace společenského a kulturního kontextu, etická funkce, reprezentační a symbolická role, obytná či estetická kvalita. Tyto otázky kniha zkoumá na tématech úlohy architektury ve společnosti, role profese architekta, významu veřejného prostoru města či problematice památkové péče. Nejedná se přitom o pouhé teoretické úvahy, ale zároveň o reflexi zkušeností Pavly Melkové jako praktikující architektky, spoluautorky realizací ateliéru MCA a v posledních letech také ředitelky Sekce detailu města na Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Chcete si přečíst knihu?Humanistická role architektury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavla Melková. Číst Humanistická role architektury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY