Hippolyt Soběslav Pinkas

Hippolyt Soběslav Pinkas - Kristýna Brožová | Replicamaglie.com

...mž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost ... JUDr. Adolf Maria Pinkas (1800 - 1865) - Genealogy ... . Genealogy for JUDr. Adolf Maria Pinkas (1800 - 1865) family tree on Geni, with over 190 million profiles of ancestors and living relatives. ... Birth of Soběslav Hippolyt Pinkas. Prague, Hlavní město Praha, Prague, Czech Republic. 1865 September 28, 1865. Age 65. Hippolyt Soběslav Pinkas patří k nejvýznamnějším umělcům českého 19. století. Během života prošel zajímavým lidským i um ... Hippolyt Soběslav Pinkas - Arbor Vitae ... . Během života prošel zajímavým lidským i uměleckým vývojem. Účastnil se revolučních bouří v roce 1848 a od právnických studií utekl k umění, které studoval v Praze, v Mnichově i v Paříži. Hippolyt Soběslav Pinkas (1827-1901) byl jedním z prvních "českých Pařížanů", který prožil část svého uměleckého života ve Francii. Studoval malbu v ateliéru Thomase Coutura ve stejné době jako Édouard Manet, s nímž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost. Hippolyt Soběslav Pinkas (1827-1901) byl jedním z prvních „českých Pařížanů", který prožil část svého uměleckého života ve Francii. Studoval malbu v ateliéru Thomase Coutura ve stejné době jako Édouard Manet, s nímž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost. Hippolyt Soběslav Pinkas Modlitba za oběšence, 1861 Galerie výtvarného umění v Chebu 9. 10. — 30. 11. 2014, vernisáž 8. října v 17.00 Modlitba za oběšence, 1861, olej na plátně, 124×98 cm, Pro arte, investiční fond Galletti, Karikatura obrazu Modlitba za oběšence z Album caricatural, Salon de 1861, fotoreprodukce Hippolyt Soběslav Pinkas (1827-1901) byl jedním z prvních „českých Pařížanů", který prožil část svého uměleckého života ve Francii. Studoval malbu v ateliéru Thomase Coutura ve stejné době jako Édouard Manet, s nímž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost. Hippolyt Pinkas se narodil 7. října 1827 do rodiny liberálního právníka Adolfa Marii Pinkase, který byl významnou osobností pražské politické scény. Při biřmování si zvolil jméno Soběslav, které později užíval při signování svých děl. Pinkas Soběslav Hippolyt (1827-1901) * 7. 10. 1827 Praha - † 30. 12. ... Pinkas se ve Francii orientoval na krajinářství barbizonské školy, na realismus Gustava Courbeta a na Milletovy obrazy venkovského života. Uplatnil se i jako malíř porcelánu, pod vlivem čínských vzorů maloval ozdoby fajánsových mís a váz. ......

INFORMACE

AUTOR
Kristýna Brožová
DIMENZE
8,29 MB
NÁZEV SOUBORU
Hippolyt Soběslav Pinkas.pdf

POPIS

Hippolyt Soběslav Pinkas (1827–1901) byl jedním z prvních „českých Pařížanů“, který prožil část svého uměleckého života ve Francii. Studoval malbu v ateliéru Thomase Coutura ve stejné době jako Édouard Manet, s nímž ho spojoval zájem o realitu a nekonvenčnost. Krajinářské náměty Pinkas hledal ve fontainebleauském lese, kde se dostal do okruhu předních francouzských malířů později nazývaných jako barbizonská škola (Jean-Baptiste Camille Corot, Jean-François Millet). Tato kniha poprvé komplexně pojednává o Pinkasově díle v kontextu francouzského malířství a sleduje umělcovu tvorbu od karikatur z revolučních let 1848–1849 až po zásadní malby vystavované na pařížských Salonech. Zvláštní pozornost věnuje obrazu Pohřební řeč o oběšenci (někdy nazývaným Modlitba za oběšence), který je unikátní nejen svým námětem, ale i příběhem, jenž se začal psát několik let před jeho vznikem a pokračuje do současnosti. Publikace přibližuje také Pinkasovu účast na Salonu odmítnutých v roce 1863, kde se jeho Stařec a smrt ocitl ve společnosti Manetovy Snídaně v trávě (tehdy nazvané Koupání). Hippolyt Soběslav Pinkas patřil k malířům, kteří dokázali sledovat aktuální umělecké tendence (realismus), a přestože je dnes známější jeho vnuk Jiří Voskovec, náleží mu díky malířské tvorbě i posilování česko-francouzských vztahů významné místo v dějinách evropské kultury.

Chcete si přečíst knihu?Hippolyt Soběslav Pinkas ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kristýna Brožová. Číst Hippolyt Soběslav Pinkas Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY