Šumava

Šumava - Petr David, | Replicamaglie.com

...dstatne príkrejšia než severná, česká ... Ubytování Šumava - levné chaty a chalupy k pronajmutí ... ... . Šumava je jistě krásné místo pro nejrůznější sporty, turistiku i cyklistiku a regeneraci Ubytování na Šumavě v penzionu či apartmánu naleznete také na Šumava ubytování. Rovněž můžete využít nabídky chat a chalup k pronájmu - Šumava. Šumava National Park, called in Czech Národní park Šumava, is one of four national parks in Czechia.It is located in two southern regions bord ... Šumava National Park and Reserve ... .It is located in two southern regions bordering Germany and Austria: the Plzeň Region and the South Bohemian Region. On the German side of the border, there is also a national park, namely the Bavarian Forest National Park. Hotel Srní depandance - Šumava This rating is a reflection of how the property compares to the industry standard when it comes to price, facilities and services available. It's based on a self-evaluation by the property. Šumava nabízí jedinečné podmínky k prožití dovolené plné zážitků. Můžete se kochat přírodou, najít sami sebe nebo si třeba i vyzkoušet meze svých možností. Ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, čekají vás nezapomenutelné zážitky z ... Voňavé lesy a louky, údolí ztracená na konci světa, bezedné slatě, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců - tak se vám představí Šumava coby národní park. Samozřejmě tu ale najdete také běžná lákadla, jako jsou hrady, lanové parky, aquaparky, muzea, lyžařské areály a pohodlné penziony! Book the Hotel Šumava Inn - Stay at this 3-star business-friendly hotel in Kvilda. Enjoy free breakfast, free WiFi, and a restaurant. Popular attraction Finsterau Open Air Museum is located nearby. Discover genuine guest reviews for Hotel Šumava Inn along with the latest prices and availability - book now. Šumava National Park; Šumava Protected Landscape Area; 89 nature reserves and monuments; Natura 2000 - 2 SPA (EU Birds Directive) Boletice (15.12. 2004, 24 km2) Šumava (8.12. 2004, 97 km2) Natura 2000 - 23 SCI (EU Habitats Directive) Ramsar sites (Š. Peatlands, 10,226 km2) > Sumava Bohemian Forest is a national park in South Bohemia part of Czech Republic.The forest is a part of largest protected forest area of Central Europe and both the woods and the mountain range that forms its backbone stretch in Germany, Czech Republic and Austria....

INFORMACE

AUTOR
Petr David,
DIMENZE
11,85 MB
NÁZEV SOUBORU
Šumava.pdf

POPIS

Opravdový chrám přírody, největší oáza zeleně uprostřed Evropy, romantika i nostalgie, dramatické příběhy a záhady – je těžké vystihnout charakteristiku Šumavy, pohoří, ke kterému se musíme pořád vracet. Je to rozmanitá oblast, kterou je dobré poznávat více srdcem než očima, vnímat nálady a krásy v průběhu všech ročních období, hledat nová místa a vracet se na místa již navštívená. Kniha ŠUMAVA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ se zabývá tamější přírodou, historií i památkami a odhaluje, jak Šumava dokáže na člověka působit a jaká tajemství skrývá. Vedle známých turistických center a historických měst (Vimperk, Prachatice) si připomeneme i zaniklé osady a vesnice, místa, která byla dlouhá roky veřejnosti nepřístupná – právě na Šumavě přece byla ta nejostřeji střežená hranice, pověstná „železná opona“. Vedle známých přírodních lokalit (Boubínský prales, Černé a Čertovo jezero) nechybí vyprávění o oblastech, kam zdaleka tolik návštěvníků nepřijde (Milešický prales), o místech znovuobjevených v posledních desetiletích (Prášilské jezero, jezero Laka, Plechý a Plešné jezero, pravý břeh Lipenské přehrady), o úžasných technických dílech (Schwarzenberský kanál), o originální architektuře (volarské domy). Závěrečnou kapitolu tvoří přehled značených turistických cest a tipy na nejhezčí výlety.

Chcete si přečíst knihu?Šumava ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr David,. Číst Šumava Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY