Husitská epopej V. - Za časů Ladislava Pohrobka: 1450 -1460

Husitská epopej V. - Za časů Ladislava Pohrobka: 1450 -1460 - Vlastimil Vondruška | Replicamaglie.com

...yslovců položila základy českého státu, uvedla křesťanství do naší země a zařadila český národ do společenství kulturních národů křesťanské Evropy ... Jiriho z podebrad kral cesky | NEJRYCHLEJŠÍ.CZ ... ... EOF ... yslovců položila základy českého státu, uvedla křesťanství do naší země a zařadila český národ do společenství kulturních národů křesťanské Evropy.Vladařské dílo českých knížat a králů sehrálo v následujících staletích namnoze podstatnou úlohu, výrazně se ... ...

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Vondruška
DIMENZE
12,5 MB
NÁZEV SOUBORU
Husitská epopej V. - Za časů Ladislava Pohrobka: 1450 -1460.pdf

POPIS

Pátý díl začíná klíčovým zlomem v zápase mezi katolíky, kteří se snaží o návrat ke starým pořádkům, a kališníky, vedenými mladým Jiřím z Poděbrad, který obsadí Prahu. Doba klidu končí a rozhoří se domácí válka. Mladý Ladislav Pohrobek dospívá a ujímá se českého královského trůnu. Jenže záhy umírá a po složitém diplomatickém zápase se novým českým králem stává Jiří z Poděbrad. Proti Čechám se formuje nová nepřátelská koalice. V tomto prostředí postupně odcházejí ze světa pozemského příslušníci prvních generací rodu Prokopů a na jejich místo nastupují jejich děti. Vyprávění nás opět zanese do Prahy, na Tábor i Písek, do Plzně a dalších měst, ale také na rožmberská a poděbradská panství a rovněž do Horních Uher.

Chcete si přečíst knihu?Husitská epopej V. - Za časů Ladislava Pohrobka: 1450 -1460 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Vondruška. Číst Husitská epopej V. - Za časů Ladislava Pohrobka: 1450 -1460 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY