Moravské a Slezské hradní kaple

Moravské a Slezské hradní kaple - Zdeněk Fišera | Replicamaglie.com

...ch ve 13. stol. Zcela výjimečným uměleckým dílem je jednolodní hradní kaple s křížovou klenbou ... Zřícenina hradu Vrškamýk - YouTube ... . Hradní kaple Šternberk je jedna z českých raně gotických památek a jako součást hradu Šternberk se nalézá na výběžku Nízkého Jeseníku nad městem Šternberkem v Olomouckém kraji.Hrad je národní kulturní památkou přístupnou veřejnosti a spravován je Národním památkovým ústavem - územním odborným pracovištěm v Olomouci Prezentace publikace Město zítřka. Olomouc a Ostrava 1918-1938: architektura a urbanismus Slezské zemské muzeum 16.05.2020. Srdečně Vá ... Mapa knižní: Moravské a slezské hradní kaple | Knihy.ABZ.cz ... . Olomouc a Ostrava 1918-1938: architektura a urbanismus Slezské zemské muzeum 16.05.2020. Srdečně Vás zveme na prezentaci nové publikace doc. PhDr. Pavla Šopáka, Ph.D., historika umění Slezského zemského muzea, která proběhne v Muzeu umění Olomouc. Hradní kaple Autor František Záruba. Druhý svazek Hradních kaplí se věnuje převážně 14. a počátku 15. století, tedy době lucemburské. V předešlém svazku jsme se měli možnost seznámit s kaplemi ze 12. a především pak ze 13. století, které ve většině případů vznikly na ... Průčelí vstupní věže nechal ozdobit sochou svatého Václava (k vidění dodnes), jemuž byla zasvěcena hradní kaple. Ostatně tradice svátku našeho národního patrona se na hradě slavila až do reformace, kdy každoročně 28. září probíhala v místním svatostánku mše svatá. ... moravské a slezské šlechty, která ......

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Fišera
DIMENZE
9,33 MB
NÁZEV SOUBORU
Moravské a Slezské hradní kaple.pdf

POPIS

Většina středověkých hradů měla své vlastní kaple, sloužící buď potřebám hradního pána, posádky, nebo i lidí z podhradí. Přitom řada z těchto kaplí má své zajímavé příběhy, ať už jde o jejich architekty a budovatele, autory výzdoby nebo osobnosti, které se v nich někdy vyskytly. Kaple se navíc často měnily s podobou hradů a jejich přestavbami v různých obdobích a architektonických slozích, některé byly přestavovány a přezdobovány, jiné zcela zanikly. Zdeněk Fišera, známý autor encyklopedických knih a turistických průvodců, provede čtenáře hradními kaplemi na Moravě a také ve Slezsku, a to nejen na našem území, ale také na území dnešního Polska, které dříve náleželo k Českým zemím. Jedinečný průvodce je doplněn QR cody, mapovými prvky a fotografickou přílohou.

Chcete si přečíst knihu?Moravské a Slezské hradní kaple ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Fišera. Číst Moravské a Slezské hradní kaple Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY