Příhody a nehody Jaroše Konečníka

Příhody a nehody Jaroše Konečníka - Miloslav Uličný | Replicamaglie.com

...e… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Příhody a nehody Jaroše Konečníka kniha od: Miloslav Uličn ... XLSX www.mzk.cz ... ... 21. století) a logicky vychází z autorových životních zkušeností, jež se promítají do osudů protagonisty Jaroše Konečného, zvaného přáteli i nepřáteli Konečn ... Příhody a nehody Jaroše Konečníka od Miloslav Uličný v KNIHCENTRUM.CZ. Bleskové dodání, osobní odběr ZDARMA a dárky za nákup. Ověřeno zákazníky. Soubor padesátky povídek Miloslava Uličného (*1942) zabírá rozlehlé časové pásmo autoro ... Příhody a nehody Jaroše Konečníka - Miloslav Uličný ... ... . Ověřeno zákazníky. Soubor padesátky povídek Miloslava Uličného (*1942) zabírá rozlehlé časové pásmo autorova života od útlého dětství (konec 2. světové války) po současnost (2. dekáda 21. století) a logicky vychází z autorových životních zkušeností, jež se promítají do osudů protagonisty Jaroše Konečného, zvaného přáteli i nepřáteli Konečník. Příhody a nehody Jaroše Konečníka (česky) Knihu si práve prezerajů 2 ... 21. století) a logicky vychází z autorových životních zkušeností, jež se promítají do osudů protagonisty Jaroše Konečného, zvaného přáteli i nepřáteli Konečník. Jeden z nejstarších textů (Návštěva) se úsměvně pozastavuje nad ... Podobné jako Příhody a nehody Jaroše Konečníka - Uličný Miloslav. Pánské tričko THE GREATEST INSPIRATION IS THE DEADLINE. 379,- Kč ... Název: Příhody a nehody Jaroše Konečníka. Autor: Miloslav Uličný. Titul je zařazen do žánrů: Klasika, světoví autoři › Česká současná; ISBN: 978-80-85845-70-9. EAN: 9788085845709. Objednací kód: NA296908 Příhody a nehody Jaroše Konečníka-- autor: Uličný Miloslav Mlýn na mumie-- autor: Stančík Petr. Komentáře ke slovu pyramidální ... Miloslav Uličný (nar. 1942) přeložil více než 30 knih ze španělštiny (kromě poezie a dramat též dvě knížky povídek a dva sborníky esejů), jednu knihu z angličtiny a tři z katalánštiny, a dále dialogy pro titulkování a dabing více než 300 španělských, italských, katalánských a brazilských filmů a 12 televizních inscenací italských oper. Příhody a nehody Jaro...

INFORMACE

AUTOR
Miloslav Uličný
DIMENZE
8,87 MB
NÁZEV SOUBORU
Příhody a nehody Jaroše Konečníka.pdf

POPIS

Soubor padesátky povídek Miloslava Uličného (*1942) zabírá rozlehlé časové pásmo autorova života od útlého dětství (konec 2. světové války) po současnost (2. dekáda 21. století) a logicky vychází z autorových životních zkušeností, jež se promítají do osudů protagonisty Jaroše Konečného, zvaného přáteli i nepřáteli Konečník. Jeden z nejstarších textů (Návštěva) se úsměvně pozastavuje nad pokrytectvím občanů moravského maloměsta, jiný (Sex tetek) čerpá z autorových středoškolských studií v tomtéž městě. Modrý mauritius je parodie na třídní boj ve vztazích mezi studenty na univerzitě počátkem šedesátých let, text Prdel, bordel, koudel, stejně jako Keď už som ho mal v ruke, nastavuje zrcadlo vojenskému způsobu myšlení a konání. Vaření sou drzí, S křížkem po sbydlení a Gioconda mia líčí problémy nepoddajného mladíka v letech počínající normalizace; text Nová kůže poněkud nevážně zobrazuje společenství pacientů na kožním oddělení (Jaroš se osypal po injekci sovětské protitetanovky), Ona je příběh o lyžařích se smrtí v zádech. Tráfnout se po trotuáru pro trafo a Debilum tremens jsou povídky z rodinného života, Kulturální výročí vrhá ironické světlo na fakt, že v pseudoperestrojkové atmosféře konce komunismu se může za tlumočníka vydávat snad každý. Podobně jsou pojednány další povídky, například Dej se k nám. Z pobytů v zahraničí autor vytěžil příběhy Pyramidální loupež, V doupěti neřesti, Muž z Acapulka, Listy z Domečku překladatýlků, God bless Cambridge. Nedobrovolné putování hrdiny po různých zaměstnáních zrcadlí Špaček žhářem nebo Schizo. Rozsáhlejší Děje v neklidném domě sledují život obyvatel-nájemníků za normalizace a Únava materiálu zrcadlí zlom v životě sedmdesátiletého hrdiny. Z posledních let pocházejí texty Jaroš zářivý a Dupoň, tenistka, pavián. Celek uzavírají přílepky Útrobní puč a Požár ve sdružení neumělců.

Chcete si přečíst knihu?Příhody a nehody Jaroše Konečníka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloslav Uličný. Číst Příhody a nehody Jaroše Konečníka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY