Mateřská znaménka

Mateřská znaménka - Arnon Grunberg | Replicamaglie.com

...í, že čím dříve je onemocnění odhaleno, tím je vyšší šance na úspěšnost léčby ... Teta drogerie - Mateřská znaménka: Řešte je právě teď! ... . Odborníci proto všem lidem doporučují sledovat svou pokožku a ... Mateřská znaménka jsou buď vrozená, nebo postupně získaná. Někteří je považují za znamení krásy, jiní by dali cokoliv za to, aby se jich zbavili. Oběma skupinám by však měla být vlastní jejich ochrana. Tyto malé tečky totiž mohou být za některých okolností životu nebezpečné. Mateřská znaménka: diagnostika a odstranění pomocí moderní laserové techniky. Tuto "v ... Mateřská znaménka | Medicom Clinic ... . Mateřská znaménka: diagnostika a odstranění pomocí moderní laserové techniky. Tuto "videovizitku" jsem natočil pro mého dlouholetého přítele lékaře. Pigmentové skvrny a mateřská znaménka je dobré pozorovat: jestli se nezvětšují, nemění barvu, neobjevují se na nich nějaké útvary (růžové skvrnky, vyvýšené plošky a bouličky, hrubá šupinatá ložiska, krvácející útvary apod.). Pokud zaznamenáte jakoukoli změnu, je nutné okamžitě navštívit odborníka. Mateřská znaménka patří do skupiny pigmentových névů. Bohužel některá mateřská znaménka mohou přejít ve zhoubný kožní nádor - melanom. Musíme však dodat, že tento závažný problém se vyskytuje jen u malého množství všech pigmentových névů. Máme dva typy mateřských znamének, a to vyvýšená mateřská ... Pokud se tvoří na základě mateřského znaménka, projevuje se změnou jeho barvy, tvaru nebo velikosti. Rozlišujeme čtyři typy melanomu: 1.Povrchově se šířící melanom Tato forma melanomu je nejrozšířenější (tvoří zhruba 65% všech melanomů). Roste nejdřív po povrchu, později začne prostupovat do hlubších vrstev ... Některá mateřská znaménka mohou přejít ve zhoubný kožní nádor - melanom. Problém se naštěstí ale vyskytuje jen u malého množství pigmentových znamének. Ty lze obecně rozdělit na vyvýšená mateřská znaménka nebo tmavá plochá znaménka. U prvně jmenovaných ke zvrhnutí k melanomu dochází jen výjimečně. Vznik pigmentových skvrn ovlivňují především geny a slunce, které nutí buňky melanocyty produkovat kožní barvivo melanin - naši ochranu kůže před ultrafialovým zářením. Ale zároveň mohou vzniknout i jako následek spálení kůže, zánětů, antikoncepce, hormonálního onemocnění či věku. Přestože jsou tyto skvrny z 95 procent nezhoubného charakteru, je vhodné ... Mateřská znaménka book. Read 129 reviews from the world's largest community for readers. Svérázný román nepřehlédnutelného nizozemského autora představuj... Mateřská znaménka jsou znaky na kůži, které dokáží poskytnout množství informací o člověku, stejně tak jako třeba čtení z ruky. Autor: Santini Pietro Vazba: Kniha, paperback ISBN: 80-89115-63-2 P...

INFORMACE

AUTOR
Arnon Grunberg
DIMENZE
3,16 MB
NÁZEV SOUBORU
Mateřská znaménka.pdf

POPIS

Mladý psychiatr Kadoke pracující na lince prevence sebevražd má problémy s hledáním ošetřovatelky pro svou matku. Žádná o ni nevydrží pečovat delší dobu. Důvodem je jak jeho vlastní dysfunkční osobnost, tak specifický způsob jeho „matky“ vyrovnávat se s vlastními traumaty a depresemi. Vyřeší situaci narychlo najatá promiskuitní suicidální pacientka s hraniční poruchou osobnosti? Může vůbec něco zdravého vzejít z přimíchání další pochybné ingredience do už tak barvitého klokotajícího mixu? Není to všechno vlastně jako mateřská znaménka, která nám ve skutečnosti nevadí, ale ze strachu před možnou rakovinou si je necháme odstranit, abychom si je nakonec schovali do krabičky na památku, protože se od nich neumíme odloučit? Jak je tomu u oceňovaného nizozemského autora Arnona Grunberga již zvykem, i v tomto románu stahuje čtenáře co nejhlouběji do bezedné propasti lidských vztahů. Kniha byla nominována na cenu ECI Literatuurprijs 2016 (nejlepší nizozemská kniha roku).

Chcete si přečíst knihu?Mateřská znaménka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Arnon Grunberg. Číst Mateřská znaménka Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY