Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře

Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře - Vladimír Papoušek | Replicamaglie.com

...cké úvahy o literatuře a kultuře. Bílek Petr A ... Papoušek Vladimír | Knihkupectví Karolinum ... ., Papoušek Vladimír, ... v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Vytvořilo studio SKY Media. VALAŠSKÉ MUZEUM V PŘÍRODĚ (ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, ČESKO). Jak jde kroj, tak se stroj : katalog expozice o tradičním odívání na Valašsku. Vydání první. Rožnov pod Radhoštěm : Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, 2017. 392 stran . ISBN 978-80-87210-62-8. ŽANTOVSKÝ, ... Maxwellův démon | Akropolis ... . 392 stran . ISBN 978-80-87210-62-8. ŽANTOVSKÝ, Petr. Otevřené dopisy . Akropolis Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře - Vladimír Papoušek Ostatní knihy Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem reprezentace objektů a událostí v literárních textech, problematikou řečových aktů v literatuře a otázkou, zda liter... Tituly autora Vladimír Papoušek - Pokušení neviditelného - Myšlení modernyDějiny nové moderny 3 - Věk horizontál, Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem ... Kód: 0298528 Akropolis Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře - Vladimír Papoušek . Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem reprezentace objektů a událostí v literárních textech, problematikou řečových aktů v literatuře a otázkou, zda literatura existuje jako specifický institucionální fakt. Maxwellův démon - Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře-31 %. Skladem. 156 K ......

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Papoušek
DIMENZE
4,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře.pdf

POPIS

Maxwellův démon je koncipovaným souborem studií, které se zabývají zejména tématem reprezentace objektů a událostí v literárních textech, problematikou řečových aktů v literatuře a otázkou, zda literatura existuje jako specifický institucionální fakt. Nemalý prostor je pak věnován i vztahu fikce a ne-fikce (resp. zde literatury a ne-literatury), kterýžto je ohledáván na nejrůznějších typech takzvaně nefikčních textů (cestopis, deníkově stylizovaný záznam, memoár, historický výklad). Konceptualizace problémů je inspirována obzvláště anglosaskou teorií jazyka a analytickou filozofií, především pak řečovými akty v pojetí J. L. Austina a v návaznosti na to Johna Searla, z jehož díla byl převzat zejména koncept institucionálního faktu. Za dokladový a analyzovaný materiál v knize slouží zejména texty české literatury (Majerová, Čapek, Deml, Hostovský, Weiner) a české literární kritiky (Götz, Grossman, Blažíček). Svazek obsahuje jmenný rejstřík a je doplněn obrazovou přílohou.

Chcete si přečíst knihu?Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Papoušek. Číst Maxwellův démon: Objekty, slovníky a řečové akty v literatuře Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY