Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika

Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika - Sigmund Freud | Replicamaglie.com

...ním životě divocha a neurotika) Kniha Totem a tabu je asi nejslavnějším Freudovým dílem, v němž aplikuje psychoanalýzu na oblast antropologie a religionistiky ... Sigmund Freud: Nejslavnější teorie o naší psychice ... ... . Když v roce 1913 vyšlo poprvé, způsobilo značný rozruch pro svůj radikální výklad náboženství jakožto neurotického symptomu. Jedná se o soubor čtyř statí, v nichž Freud zkoumá některé aspekty života přírodních národů a dává je do ... Pohádka o otci snědeném a v totem proměněném Sigmund Freud: Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika.Přel. Ludvík Hošek, Port ... Totem a tabu - O podobnostech v duševním životě divocha a ... ... ... Pohádka o otci snědeném a v totem proměněném Sigmund Freud: Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika.Přel. Ludvík Hošek, Portál, Praha, 2017, 184 s. Téměř pohádkový mytický příběh prehistorického konfliktu mezi otcem a jeho syny. Totem a tabu: o podobnostech v duševním životě divocha a neurotika. Sigmund Freud. Kniha je rozdělená do čtyř úvah, některé jsou dále děleny na kapitoly a podkapitoly. Styl, který zde Sigmund Freud používá je pro čtenáře náročný na četbu. Kniha Totem a tabu je asi nejslavnějším Freudovým dílem, v němž aplikuje psychoanalýzu na oblast antropologie a religionistiky. Když v roce 1913 vyšlo poprvé, způsobilo značný rozruch pro svůj radikální výklad náboženství jakožto neurotického symptomu. Jedná se o soubor čtyř statí, v nichž Freud zkoumá některé aspekty života přírodních národů a dává je do ... Totem a tabu O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika Kniha Totem a tabu je asi nejslavnějším Freudovým dílem, v němž aplikuje psychoanalýzu na oblast antropologie a religionistiky. Když v roce 1913 vyšlo poprvé, způsobilo značný rozruch pro svůj radikální výklad náboženství jakožto neurotického symptomu. FREUD, SIGMUND. Totem a tabu: O podobnostech v živo...

INFORMACE

AUTOR
Sigmund Freud
DIMENZE
11,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika.pdf

POPIS

Kniha Totem a tabu je asi nejslavnějším Freudovým dílem, v němž aplikuje psychoanalýzu na oblast antropologie a religionistiky. Když v roce 1913 vyšlo poprvé, způsobilo značný rozruch pro svůj radikální výklad náboženství jakožto neurotického symptomu. Jedná se o soubor čtyř statí, v nichž Freud zkoumá některé aspekty života přírodních národů a dává je do souvislosti s duševním životem neurotiků. Asi nejslavnější je poslední stať, kde Freud víru v bohy a totem odvozuje od prehistorické události, při níž skupina ze skupiny vyloučených synů zabila svého otce alfa-samce a následně ho snědla, aby vstřebala jeho moc. Když se svůj čin synové snažili odčinit, učinili z mrtvého otce totem a zavedli zákaz jeho pojídání. Prvotní – a v zastřenější podobě jakékoli – náboženství je tak vlastně snahou odčinit prvotní zločin. Málokdo dnes takové interpretaci věří, ale přesto se stala slavnou a nedílnou součástí studia člověka a náboženství. Sigmund Freud (1856–1939), vídeňský neurolog a psychoterapeut, zakladatel psychoanalýzy. Hluboce ovlivnil řadu psychologických, filozofických i antropologických teorií. Stal se třetí nejcitovanější osobou v psychologii 20. století.

Chcete si přečíst knihu?Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sigmund Freud. Číst Totem a tabu: O podobnostech v duševním životě divocha a neurotika Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY