Německá vysoká škola technická v Praze (1938 - 1945): Struktura, správa, lidé

Německá vysoká škola technická v Praze (1938 - 1945): Struktura, správa, lidé - Milena Josefovičová | Replicamaglie.com

...2010 zde studovalo téměř 50 tisíc studentů, tj ... Vysoká Škola Báňská - Technická Univerzita Ostrava ... . zhruba šestina všech vysokoškoláků v Česku. Roku 2019 tuto školu vyhodnotila organizace ... Z 41 posluchačů zapsaných v roce 1938/1939 smělo být zapsáno jen šest studentů. ... Staré insignie zkonfiskovala Německá vysoká škola technická v Brně. Ing. Josef Jánský, absolvent VŠZ, lesmistr v Pardubicích, zastřelen v červenci 1942 v Pardubicích-Pardubičkách. ... zastřelen v květnu 1945 v Praze-Dejvicích ... Německá vysoká škola technická v Praze (1938-1945) ... . ... zastřelen v květnu 1945 v Praze-Dejvicích ... Univerzita Karlova (zkratka UK, latinský název Universitas Carolina) se sídlem v Praze je nejvýznamnější česká vysoká škola, jedna z nejstarších evropských univerzit, nejstarší severně od Itálie a východně od Paříže.V roce 2010 zde studovalo téměř 50 tisíc studentů, tj. zhruba šestina všech vysokoškoláků v Česku. Roku 2019 tuto školu vyhodnotila organizace ... Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava; Vysoká škola ekonomická v Praze; Vysoká škola ekonomie a managementu, a.s. Vysoká škola finanční a správní (MBA) Vysoká škola finanční a správní, a.s. Vysoká škola hotelová v Praze 8, spol. s r. o. Vysoká škola Humanitas - Fakulta společenských studií Vsetín bývalá Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze, o.p.s. ** Praha 12. Vysoká škola aplikovaného práva Metropolitní Univerzita Praha...

INFORMACE

AUTOR
Milena Josefovičová
DIMENZE
4,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Německá vysoká škola technická v Praze (1938 - 1945): Struktura, správa, lidé.pdf

POPIS

Historie Německé vysoké školy technické v Praze v letech 1938–1945 připomíná křižovatku – bod, kde se protínají dějiny vzdělanosti českých Němců, vysokých škol, techniky i dějiny okupace a nacistické třetí říše. Tvoří důležitý díl historického obrazu vysokého školství v českých zemích, a to jak ve vztahu k dějinám ČVUT, tak ve vztahu k Německé univerzitě. Předkládaná monografie se věnuje především vývoji institucionálnímu, biografickému a politicko-správnímu. Příběh pražské německé techniky, pojímaný v širším historickém kontextu snah o vyrovnání se s paralelním působením českého a německého obyvatelstva, ilustruje mnohovrstevnatý vývoj technického vzdělání, myšlení a invence v českých zemích.

Chcete si přečíst knihu?Německá vysoká škola technická v Praze (1938 - 1945): Struktura, správa, lidé ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Milena Josefovičová. Číst Německá vysoká škola technická v Praze (1938 - 1945): Struktura, správa, lidé Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY