Tání

Tání - Lize Spitová | Replicamaglie.com

...eánu se na jaře a v létě zmenšuje o 40% ... Tání ... . Ustupují pevninské i horské ... Tání TNT při 81 °C.JPG 2,211 × 2,785; 793 KB Winter in Merstham Feb 2012 (6828475201).jpg 2,950 × 1,806; 3.87 MB Динамика плавления Crash 1.png 864 × 245; 3 KB tání n. melting, thawing; Derived terms . bod tání m; Related terms . tavení n; Further reading . tání in Příruční slovník jazyka českého, 1935-1957; tání in Slovník spisovného jazyka českého, 1960-1971, 1989 Když teplota roste, letní tání zesiluje. Nicméně i akumulace ledu v zimě je vět ... Brontosauri - Jarni tani - YouTube ... . Nicméně i akumulace ledu v zimě je větší díky vyššímu úhrnu sněhových srážek. Teplota vzduchu má tendenci hrát dominantní roli - existuje silná statistická korelace mezi teplotou vzduchu a velkými změnami délky ledovců ( Greene 2005 ). Teplota tání: 1667,85 °C (1 941 K) Teplota varu: 3286,85 °C (3 560 K) Skupenské teplo tání: 14,15 kJ/mol Skupenské teplo varu: 425 kJ/mol Měrná tepelná kapacita: 523 Jkg-1 K-1: Elektromagnetické vlastnosti Elektrická vodivost: 2,38×10 6 S/m Měrný elektrický odpor: 420 nΩ·m Standardní elektrodový potenciál-1,63 V ... See also: Tani, tanī, tání, and ta ... tani (comparative tańszy, superlative najtańszy, adverb tanio) cheap (low in price) Declension . declension of tani. case singular plural masculine personal/animate masculine inanimate neuter feminine kde p je vnější tlak, T teplota tání, l t měrné skupenské teplo tání ledu, V kg1 objem jednoho kilogramu ledu a V kg2 objem jednoho kilogramu vody. Rozmyslete si, které veličiny v ní znáte a které musíte ještě vyjádřit. čeština: ·(ve fyzice) změna skupenství pevné látky v kapalnou[1]· obleva Úžasno bylo, jak se nalopotil, nadřel; nestěžoval si: i nejhorší práce lepší byla nežli nuda v čas mlhy a padajících sněhů, v dobách tání a tmy, kdy člověk v pravém smyslu slova živořil.[2]··změna skupenství angličtina: fusion, melting němčina ... Teplota tání kovů, tavná teplota materiálů Níže najdete tabulku nejznámějších kovů či jejich slitin s uvedením teploty tání, tedy teploty, při kterém kov mění své skupenství z pevného na kapalné. Urči měrné skupenské teplo tání ledu. Měrná tepelná kapacita vody je 4,2 kJ/kg. ºC. (336kJ/kg)-----změny skupenství - prezentace - výuka Mechanická práce a energie 1. Jakou mechanickou práci vykoná sila naší paže, jestliže nákupní tašku o hmotnosti 8 kg Tuhnutí. Ochlazujeme-li kapalinu vzniklou táním krystali...

INFORMACE

AUTOR
Lize Spitová
DIMENZE
12,95 MB
NÁZEV SOUBORU
Tání.pdf

POPIS

Co když se můžete pomstít celé vesnici? V roce 1988 se ve vesničce Bovenmeer narodily jen tři děti, chlapci Pim a Laurens a dívka Eva. Až do puberty tvořili nerozlučnou trojici, která se řídila heslem „jeden za všechny, všichni za jednoho“. V létě 2002 se však jejich vztah náhle proměnil. Kluci si pro děvčata ze vsi vymysleli hru, k níž Evu nutně potřebovali, a na ní bylo, jestli se k nim přidá, nebo společné přátelství zradí. Eva ve snaze ze složité situace vybruslit zosnovala plán, který se jí ovšem nakonec vymkl z rukou a krutě vymstil. Po třinácti letech od této chvíle se Eva vrací do vesnice s obřím kvádrem ledu v kufru auta. Tentokrát však má vše pod kontrolou. Lize Spitová vtahuje čtenáře do děje hned od první věty a daří se jí udržet jeho pozornost až do konce. Nemilosrdně, a přesto s láskou. Román Tání vás dojme, ale i vyvede z míry.

Chcete si přečíst knihu?Tání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lize Spitová. Číst Tání Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY