Angažovaná čítanka Romana Jakobsona

Angažovaná čítanka Romana Jakobsona - Jindřich Toman | Replicamaglie.com

... of the media environment in interwar Czechoslovakia and wartime emigration ... Kanon | Kanon na literární vědu - Part 12 ... . Jakobson systematically sought to create a dialog with ... Angažovaná čítanka Romana Jakobsona. Kdo napsal knihu Angažovaná čítanka Romana Jakobsona? Autorem je Jindřich Toman. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Professor Jindřich Toman edited an anthology of the work of Roman Jakobson, Angažovaná čítanka Romana Jakobsona, which was published in November 2017 by Karolinum.. Here's the description from the publisher's website:. This anthology pre ... Angažovaná čítanka Romana Jakobsona - ObalkyKnih.cz ... .. Here's the description from the publisher's website:. This anthology presents the famous literary research and linguist, Roman Jakobson (1896-1982) as an active participant and co-creator of the media environment in interwar ... Angažovaná čítanka Romana Jakobsona Autor: Toman, Jindřich Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024636733 ISBN: 978-80-246-3673-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 300 stran, česky Rozměry: 14,6 × 20,5 cm Rok vydání: 2017 (1. vydání) Angažovaná ...

INFORMACE

AUTOR
Jindřich Toman
DIMENZE
8,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Angažovaná čítanka Romana Jakobsona.pdf

POPIS

Antologie představuje známého literárního badatele a lingvistu Romana Jakobsona (1896–1982) jako aktivního účastníka a spolutvůrce mediálního prostoru meziválečného Československa a válečné emigrace. Jakobson programově hledal dialog s veřejností, angažoval se v řadě kritik, diskuzí a polemik, přičemž i reflektoval propojení vědy a politiky. V textech většinou koncipovaných pro neakademickou veřejnost Jakobson rýsuje mj. program nové „avantgardní“ slavistiky, diskutuje roli cyrilometodějského dědictví v českých dějinách a z newyorské emigrace připomíná odpovědnost intelektuálů v boji za okupované Československo. Výběr tak v podstatě představuje Romana Jakobsona v roli veřejného intelektuála. Zařazena je zde řada málo známých a v několika případech doposud nezveřejněných texů.

Chcete si přečíst knihu?Angažovaná čítanka Romana Jakobsona ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jindřich Toman. Číst Angažovaná čítanka Romana Jakobsona Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY