Žiji se svou minulostí

Žiji se svou minulostí - Ivan Lefkovits (ed.) | Replicamaglie.com

..., Slovenska, Polska, Maďarska a Německa ... Schwarzenberg a Češi by se měli smířit se svou minulostí ... ... . ... „Žiji se svou minulostí". Soubor vzpomínek těch, kdo přežili holokaust. Ivan Lefkovits (vyd.) Potřeba vypovědět nevypověditelné Ivan Lefkovits (ed.): Žiji se svou minulostí: Vzpomínky těch, kdo přežili holokaust.Přel. Jana Zoubková, Jana Mojžíšková, Pavla Plachá, Věra Zemanová, k vydání připravil Ivan Chvatík, Oikoymenh ve spolupráci s Filosofickým ústavem AV ČR, Praha, 2017, 987 s.. O tom, jak se dovede chovat člověk k ... Žiji se svou minulostí - Lefkovits Ivan, Richter Gerhard ... ... .. O tom, jak se dovede chovat člověk k člověku, toho víme z historie i ... Žiji se svou minulostí - Ivan Lefkovits. Soubor vzpomínek těch, kdo přežili holokaust. V roce 1995 vznikla ve Švýcarsku společnost nazvaná „Kontaktní... Srovnání cen Žiji se svou minulostí. Nejlevnější e-shop NEJLEVNĚJŠÍ KNIHY. Cena 714 Kč! Zboží za akční ceny, slevy. Nakupuj levně. „Žiji se svou minulostí". Soubor vzpomínek těch, kdo přežili holokaust. kniha od: Ivan Lefkovits, Jake Fersztand. 100 % 1 hodnocení ... Objednávejte knihu Žiji se svou minulostí v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Kupte knihu Žiji se svou minulostí od Ivan Lefkovits na Martinus.cz. Čtenářské recenze Poštovné nad...

INFORMACE

AUTOR
Ivan Lefkovits (ed.)
DIMENZE
8,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Žiji se svou minulostí.pdf

POPIS

Soubor vzpomínek těch, kdo přežili holokaust.V roce 1995 vznikla ve Švýcarsku společnost nazvaná „Kontaktní místo pro ty, kdo přežili holokaust“, která reagovala na výzvu Elie Wiesela shromažďovat dosud neuveřejněné vzpomínky a uchovat je v rámci celosvětové sbírky svědectví o holokaustu. Podařilo se získat záznamy 15 jedinečných příběhů, jejichž protagonisté našli svůj nový domov ve Švýcarsku. Autoři vzpomínek pocházejí z Čech, Moravy, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa. Patnáct různých intimních příběhů, patnáct kaménků z mozaiky stotisíckrát většího celkového obrazu holokaustu, který leží pohřben v masových hrobech. Tito svědci podávají zprávu za ty, kteří už to již učinit nemohou. Jsou poslední, kteří z vlastní zkušenosti vyprávějí o tom, co prožili, někteří dnes už posledním dechem. Vydání sestává z 15 sešitů v kartonové kazetě, téměř 1000 stran formátu A5. Obálky sešitů jakož i kazetu zdobí výřezy z monumentálního obrazového cyklu „Birkenau“ slavného německého malíře Gerharda Richtera, jehož reprezentativní výstava nedávno skončila v Národní galerii v Praze. Tyto abstraktní obrazy byly inspirovány autentickými fotografiemi propašovanými ve čtyřicátých letech z koncentračních táborů. Německý originál vzpomínek byl v únoru minulého roku uveřejněn v nakladatelství Suhrkamp.

Chcete si přečíst knihu?Žiji se svou minulostí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Lefkovits (ed.). Číst Žiji se svou minulostí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY