Hřbitovní hlína

Hřbitovní hlína - Máirtín Ó Cadhain | Replicamaglie.com

...n a year ago. pin. Café Kampus. Náprstkova 10, 110 00 Prague, Czech Republic ... Tormod Caimbeul - Wikipedia ... . Show Map. Hide Map. Restaurant. [email protected] Hřbitovní hlína (978-80-257-2267-1) Cena 338 Kč Detail Kniha - Kultovní klasika irské literatury vyšla poprvé v roce 1949 a od té doby se dočkala filmového i divadelního zpracování. Český překlad zásadního díla irského modernismu, románu Máirtína Ó Cadhaina Cré na Cille (česky Hřbitovní hlína), získal cenu Magnesia Litera za nejlepší překlad roku 2017. Knihu z irštiny do češtiny přeložil dr. Radvan Markus, který na FF UK ... Kniha: Hřbitovní hlína - Máirtín Ó Cadhain | Knihy.ABZ.cz ... . Knihu z irštiny do češtiny přeložil dr. Radvan Markus, který na FF UK vyučuje irský jazyk a literaturu na Ústavu anglofonních literatur a kultur. Kultovní knihu Hřbitovní hlína slavného irského spisovatele bude předčítat Milena Steinmasslová.. Kapacita: 35 osob Máirtín Ó Cadhain: Hřbitovní hlína / překlad: Radvan Markus / Argo 2017 - Kultovní irská klasika Hřbitovní hlína se dočkala filmového i divadelního zpracování, nicméně přeložena byla jen do několika jazyků a anglicky vyšla teprve loni. Podobné jako Hřbitovní hlína - Ó Cadhain Máirtín Stovky nabídek na Solární hřbitovní svíčka na jednom místě Na Chci.cz rychle najdete Solární hřbitovní svíčka a díky hodnocení a komentářům se stejně rychle rozhodnete pro tu správnou variantu produktu Solární hřbitovní svíčka. Informace / Anotace ke knize: Hřbitovní hlína. Kultovní klasika irské literatury Hřbitovní hlína vyšla poprvé v roce 1949 a od té doby se dočkala filmového i divadelního zpracování, nicméně přeložena byla jen do mála jazyků. Důvodem není jen to, že překladatelů z irštiny bývá všude krom britských ostrovů pomálu ... Hřbitovní hlína 5 1 recenze Kultovní klasika irské literatury Hřbitovní hlína vyšla poprvé v roce 1949 a od té doby se dočkala filmového i divadelního zpracování, nicméně přeložena byla jen do mála jazyků....

INFORMACE

AUTOR
Máirtín Ó Cadhain
DIMENZE
5,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Hřbitovní hlína.pdf

POPIS

Kultovní klasika irské literatury Hřbitovní hlína vyšla poprvé v roce 1949 a od té doby se dočkala filmového i divadelního zpracování, nicméně přeložena byla jen do mála jazyků. Důvodem není jen to, že překladatelů z irštiny bývá všude krom britských ostrovů pomálu, ale i obrovská náročnost textů, který jiskří slovními hříčkami, využívá úzce vymezeného connemarského dialektu atd. Teprve loni vyšel poprvé v anglickém překladu, zato hned letos v dalším. Zkrátka je to kniha jak zábavná a náročná, tak i fascinující. Všechno začíná ve chvíli, kdy hlavní hrdinka Caitríona zemře a phřbí ji do hřbitovní hlíny. Ale je to librový, nebo pěťákový pozemek? Dali jí ten správný rubáš? A křížek? Nešetřili na ní? Nesnažili se ji ošidit, tak jako, Pánbůh je zatrať, když byla ještě naživu? No, každopádně to se všemi svými "spolubydlícími" (a že jich je) bude moct důkladně probrat. Mají na to celou věčnost.

Chcete si přečíst knihu?Hřbitovní hlína ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Máirtín Ó Cadhain. Číst Hřbitovní hlína Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY