Pověsti z Vysočiny II.

Pověsti z Vysočiny II. - Jan Prchal | Replicamaglie.com

...EMICA EAN: 9788087683651 ISBN: 978-80-87683-65-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 152 stran, česky Rozměry: 20,7 × 29,2 cm Rok vydání: 2016 (1 ... Pověsti z Vysočiny III. - Jan Prchal | Databáze knih ... . vydání) ... 0 hodnocení Pověsti z Vysočiny II 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bohatství uchovaného až dosud jen v drobných regionálních publikacích, ale často ukrytého v muzejních i soukromých archivech. Také v této ... Pověsti z Vysočiny II. - Jan Prchal,Marcela Makovská Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bo ... Pověsti z Vysočiny II - Jan Prchal — Kniha.cz ... . Také v této ... Pověsti z Vysočiny II. - Jan Prchal,Marcela Makovská Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bohatství uchovaného až dosud jen v drobných regionálních publikacích, ale často ukrytého v muzejních i soukromých archivech. Také v této knize vystupují hastrmani, čerti, hejkalové nebo bludičky. Pověsti z Vysočiny II. 5. 2 recenze ; Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bohatství uchovaného až dosud jen v drobných regionálních publikacích, ale často ukrytého v muzejních i soukromých archivech. Také v této knize vystupují hastrmani, čerti, hejkalové nebo bludičky. Knihu podobně jako první díl pověstí z pokladů lidové slovesnosti Vysočiny ilustrovala Marcela Makovská. Pověsti z Vysočiny II Jsme tu pro vás od 8h 571 995 403 Třetí, závěrečná kniha příběhů, v nichž ožívají hastrmani a hejkalové, divoženky, polednice a čarodějnice, a také čerti a rarášci. Živobytí nebylo lehké a lidé se proto museli umět ohánět.... Pověsti z Vysočiny II (978-80-87683-81-1) Kniha - autor Jan Prchal, 142 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bohatství uchovaného až dosud jen v drobných regionálních publikacích, ale často ukrytého v muzejních i soukromých archivech. 0 hodnocení Pověsti z Vysočiny I 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Na Vysočině kdysi bývali domovem hlavně hastrmani a hejkalové, ale i divoženky, polednice a čarodějnice, občas mezi lidi zavítal čert. Jan Prchal shromáždil z archivů, muzejních sbírek i soukromých ... Pověsti z Vysočiny II Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bohatství uchovaného až dosud jen v drobných regionálních publikacích, ale často ukrytého v muzejních i soukromých archivech. Také v této knize vystupují hastrmani, čerti, hejkalové nebo bludičky. ... Pověsti z Vysočiny II. ... Tahle knížka je poslední ze tří knih pověsti z Vysočiny. V této knize najdete pověsti o starém hastrmanovi, o čarodějnické knize, dozvíte se o tom, jak bylinkářka z Okrouhličky vstala z mrtvých, o tom jak se jihlavský provazník Huber chtěl upsat peklu, i jak se u Ústí zjevovalo stra...

INFORMACE

AUTOR
Jan Prchal
DIMENZE
5,81 MB
NÁZEV SOUBORU
Pověsti z Vysočiny II..pdf

POPIS

Druhý svazek příběhů, které Jan Prchal vybral z velikého bohatství uchovaného až dosud jen v drobných regionálních publikacích, ale často ukrytého v muzejních i soukromých archivech. Také v této knize vystupují hastrmani, čerti, hejkalové nebo bludičky. Ale nechybějí ani historické postavy a historky, jako třeba o tom, proč jsou hrad a ves pod ním zvány Lipnice, nebo jak se v Jihlavě zastavila cestou do Prahy císařovna Marie Terezie. Drsný kraj od lidí vyžadoval hodně úsilí k obživě, ale možná i proto je inspiroval k vyprávěním humorným i hororovým. Knihu podobně jako první díl pověstí z pokladů lidové slovesnosti Vysočiny ilustrovala Marcela Makovská.

Chcete si přečíst knihu?Pověsti z Vysočiny II. ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Prchal. Číst Pověsti z Vysočiny II. Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY