Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války

Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -

...ismu, po Trivia About Smrt ve žluté mlz ... Fritz Haber ... ... No trivia or quizzes yet. Tomáš Dosoudil - Smrt ve žluté mlze. Skladem. Ale skutečná chemická válka se zrodila až při legendárním chlorovém útoku, který podnikli Němci za první světové války u belgické obce Yprés 22. dubna 1915. Použití chlóru za 1WW, o Fritzi Haberovi - více kniha: Dosoudil, T.: Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber - "Otec" novodobé chemické války. Epocha, Praha 2017. Fritz Haber - "otec ... Tomáš Dosoudil o chemických zbraních za 1. sv. války - YouTube ... . Epocha, Praha 2017. Fritz Haber - "otec" novodobé chemické války Už odedávna se konaly pokusy o válečné využití chemických látek. Ale skutečná chemická válka se zrodila až při legendárním chlorovém útoku, který podnikli Němci za ... více. Fritz Haber sa narodil 9. decembra 1868 v meste Vroclav (česky Vratislav, teraz súčasť Poľska). Jeho otec Siegfried bol obchodníkom s chemikáli...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Dosoudil
DIMENZE
11,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války.pdf

POPIS

Už odedávna docházelo k pokusům o válečné využití chemických látek. Ale skutečná chemická válka se zrodila až při legendárním chlorovém útoku, který podnikli Němci za první světové války u belgické obce Yprés 22. dubna 1915. Od té doby je za „otce“ moderního chemického válčení považován německý chemik světového významu, nositel Nobelovy ceny Fritz Haber (1868–1934), univerzitní profesor demokratických zásad, vědec, technik i manažer, zároveň však ctižádostivý patriot, neváhající pomoci své válčící vlasti kontroverzním bojovým prostředkem. K Haberovým obdobným aktivitám patří i jeho podíl na zajištění potřebného rozsahu německé výroby výbušnin za první světové války, zčásti též na vzniku Cyklonu B, jenž dosáhl temné proslulosti až po Haberově smrti v souvislosti s nástupem nacismu.

Chcete si přečíst knihu?Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Dosoudil. Číst Smrt ve žluté mlze: Fritz Haber -"Otec" novodobé chemické války Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY