Historické příběhy ze staré Šumavy

Historické příběhy ze staré Šumavy - Vladimír Šindelář | Replicamaglie.com

...nize. ČBDB.cz - Databáze knih. Všechny informace o produktu Kniha Historické příběhy ze staré Šumavy, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Historické příběhy ze staré Šumavy ... Kriminální příběhy ze staré Šumavy - Vladimír Šindelář ... ... . Kupte knihu Historické příběhy ze staré Šumavy (Vladimír Šindelář) s 21 % slevou za 218 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Objednávejte knihu Historické příběhy ze staré Šumavy v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Hledáte Historické příběhy ze star ... Kniha: Historické příběhy ze staré Šumavy | Knihy.ABZ.cz ... . Objednávejte knihu Historické příběhy ze staré Šumavy v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Hledáte Historické příběhy ze staré Šumavy od Vladimír Šindelář? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Historické příběhy ze staré Šumavy (Vladimír Šindelář) Navigace: Homepage > e-Obchod > Ostatní publikace > Edice Vzpomínky a vyprávění > Historické příběhy ze staré Šumavy (Vladimír Šindelář) Související odkazy: Kapitoly z minulosti Kvildy (Jaroslava Vávrová...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Šindelář
DIMENZE
11,76 MB
NÁZEV SOUBORU
Historické příběhy ze staré Šumavy.pdf

POPIS

Jihozápadní Čechy, tedy Šumava, Pošumaví a Český les, patří ke kouzelným místům naší země, kde se snoubí příroda s historií. Dějiny, které tudy prošly, byly však často velmi dramatické a znamenaly mnohdy osudný zvrat v životě zdejších obyvatel. Nahlédněme tedy teď na některé historické zajímavosti - třeba na slavné bitvy (Brůdek 1040, Domažlice 1431 či boj o volarské šance roku 1620). Podívejme se, proč došlo roku 1894 k souboji mezi klatovskými důstojníky nebo jak dopadl poručík pěchoty, který roku 1905 vyzval v Prachaticích na souboj pražského studenta. Dozvíme se, jaká byla katovská praxe v Sušici a proč skončil roku 1764 v Kašperských Horách na popravišti mladý pacholek Jan Maršák. Povíme si něco o tajnostech šumavských jezer a o neštěstí, které roku 1904 postihlo Vimperk. A protože kniha chce skončit alespoň trochu optimisticky, podíváme se i na některé významné šumavské rodáky. Obrazový doprovod knihy tvoří staré rytiny a dobové pohlednice.

Chcete si přečíst knihu?Historické příběhy ze staré Šumavy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Šindelář. Číst Historické příběhy ze staré Šumavy Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY