Týden na řekách Concord a Merrimack

Týden na řekách Concord a Merrimack - Henry David Thoreau | Replicamaglie.com

...ní) Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies ... Kniha Týden na řekách Concord a Merrimack - Trh knih - můj ... ... . Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok. Týden na řekách Concord a Merrimack se Theoreau věnuje úvahám o nejrůznějších věcech: o roli náboženství v tehdejším světě, o historii krajiny před osídlením osadníky z Evropy či významu poezie pro americkou kulturu. Zároveň tu však Thoreau vystupuje jako amatérský geograf a přírodovědec, jenž pro Američany ... Týden na řekách Concord a Merrimack se Theoreau věnuje úvahám ... Týden na řekách Concord a Merrimack - Knihkupectví Luxor ... . Zároveň tu však Thoreau vystupuje jako amatérský geograf a přírodovědec, jenž pro Američany ... Týden na řekách Concord a Merrimack se Theoreau věnuje úvahám o nejrůznějších věcech: o roli náboženství v tehdejším světě, o historii krajiny před osídlením osadníky z Evropy či významu poezie pro americkou kulturu. Zároveň tu však Thoreau vystupuje jako amatérský geograf a přírodovědec, jenž pro Američany ... Merrimack (dříve Merrimac) je řeka protékající státy New Hampshire a Massachusetts na severovýchodě USA. Je dlouhá 188 km a její povodí má rozlohu 12 980 km². Řeka vzniká soutokem zdrojnic Pemigewasset a Winnipesaukee ve městě Franklin.Hlavními přítoky jsou Suncook, Contoocook, Piscataquog, Nashua a Concord.Merrimack protéká městy Concord, Manchester, Lowell a Haverhill. Týden na řekách Concord a Merrimack se Theoreau věnuj...

INFORMACE

AUTOR
Henry David Thoreau
DIMENZE
6,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Týden na řekách Concord a Merrimack.pdf

POPIS

Esejista, filosof, básník a vášnivý abolicionista Henry David Thoreau se do dějin americké literatury a kultury zapsal především autorstvím popisu svého dvouletého pobytu v chatce na březích rybníku Walden a eseje Občanská neposlušnost. Týden na řekách Concord a Merrimack se Theoreau věnuje úvahám o nejrůznějších věcech: o roli náboženství v tehdejším světě, o historii krajiny před osídlením osadníky z Evropy či významu poezie pro americkou kulturu. Zároveň tu však Thoreau vystupuje jako amatérský geograf a přírodovědec, jenž pro Američany objevuje a popisuje místa nacházející se v doposud jen málo prozkoumané krajině a jejich faunu a flóru. V Thoreauově podání se v každém stéblu trávy, kapce vody či říčním ptákovi skrývá vše, co člověk k potřebuje životu. Zdánlivě nehybná pastorální idylka jednoho výletu po dvou malých říčkách nabývá v jeho podání pohybu a dynamiky; je to živoucí organismus, mikrokosmos na dosah ruky, poháněný každým záběrem vesla, vlnou na řece či větrem rozhýbanou vegetací.

Chcete si přečíst knihu?Týden na řekách Concord a Merrimack ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Henry David Thoreau. Číst Týden na řekách Concord a Merrimack Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY