Poválečná Evropa: Její historie od roku 1945

Poválečná Evropa: Její historie od roku 1945 - Tony Judt | Replicamaglie.com

...) Její historie od roku 1945 Judt Tony. V roce 1945 byla Evropa na kolenou ... Poválečná Evropa - Tony Judt - SEVT.cz ... . Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, masové vraždění, letecké bombardování a rozvrat. Prakticky celá východní polovina kontinentu upadla pod sovětskou nadvládu, takže jednu totalitu ... Tony Judt: POVÁLEČNÁ EVROPA. Její historie od roku 1945 (anotace) V roce 1945 byla Evropa na kolenou. Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, m ... Poválečná Evropa | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, masové vraždění, letecké bombardování a rozvrat. Její historie od roku 1945 V roce 1945 byla Evropa na kolenou. Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, masové vraždění, letecké bombardování a rozvrat. Poválečná Evropa - Její historie od roku 1945 - Její historie od roku 1945 - Tony Judt . do 2 týždňov. 45,54 € doprava od 2 ... K 50. výročí invaze vojsk Varšavského paktu do Československa přikládám několik možná méně známých faktů k událostem, které invazi předcházely. Zdrojem je kniha Tony Judta: Poválečná Evropa, její historie od roku 1945. Kupte knihu Poválečná Evropa (Tony Judt) s 24 % zľavou za 53.10 € v overenom obchode. Prelistujte stránky knihy, prečítajte si recenzie čitateľov, nechajte si odporučiť podobnú knihu z ponuky viac ako 20 miliónov titulov. Aktualizováno: 10.3.2014 17:13 | Rubrika: Evropa a svět po roce 1945, Padesátá léta 20. století Výuková prezentace popisující politické proměny Číny ve 20. století. V úvodní části popisujeme Maovy megalomanské velké skoky - velký skok vpřed a kulturní revoluci - jejichž cílem byla rychlá a totální přeměna politiky ... Tony Judt: Poválečná Evropa: historie po roce 1945, z anglického originálu, přeložil Dalibor Výborný, Slovart, Praha 2008. XIV. Evropa jako způsob života „Bezplatné zdravotnictví je skvělým příkladem předností kolektivní akce a veřejné iniciativy ve sféře, v které se tržní principy projevily ze své nejhorší stránky." A Poválečná Evropa má co říci i ke kulturním a sociálním dějinám: od francouzského a českého filmu, nástupu ledniček či úpadku vlivu intelektuálů přes přistěhovalectví a vznik třídy gastarbeiterů až po fenomény, jako byly existencialismus, punk rock, Monty Python nebo brutalistická architektura. Poválečná Evropa: Její historie od roku 1945. Vada: Rozmazaný tisk na straně 57. Tony Judt. V roce 1945 byla Evropa na kolenou. Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, masové vraždění, letecké bombardování a rozvrat. Prakticky celá východní polovina kontinentu upadla pod sovětskou nadvládu ......

INFORMACE

AUTOR
Tony Judt
DIMENZE
4,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Poválečná Evropa: Její historie od roku 1945.pdf

POPIS

V roce 1945 byla Evropa na kolenou. Značnou část evropských zemí těžce postihlo válečné ničení, masové vraždění, letecké bombardování a rozvrat. Prakticky celá východní polovina kontinentu upadla pod sovětskou nadvládu, takže jednu totalitu tam nahradila druhá. Dnes už Sovětský svaz neexistuje a enkláva demokratických států Evropské unie v současnosti sahá až k hranicím samotného Ruska. Poválečná Evropa podává hutný a celistvý obraz cesty, kterou Evropa mezi těmito dvěma body urazila; příběh, jehož děj se odvíjel ve stínu minulé války. Příběh vzkříšení Evropy, která povstala z trosek; příběh sestupu a pádu sovětského komunismu a vzestupu Evropského společenství a Evropské unie; příběh konce evropských říší a obtížného a proměnlivého vztahu Evropy k válečné minulosti a ke dvěma supervelmocím, které jej vymezují, Rusku a Americe. Tony Judt líčí rozvoj německé automobilové výroby ve světle toho, jak se stejnému odvětví vedlo v Británii; dává do souvislostí pařížské události roku 1968 s nepokoji, ke kterým v témže roce docházelo v Praze a v Itálii; a při osvětlování podstaty Salazarovy fašistické diktatury sahá po srovnání nejen s Francovým Španělskem, ale i s Ceauşescovým Rumunskem. Jasně a přehledně zachycuje jak celkový vývoj Evropy, tak i protikladné zkušenosti Evropanů na Východě a na Západě. Poučíme se zde o občanské válce v Řecku, o působení sociální demokracie ve Skandinávii, o těžkostech dvojjazyčné Belgie, o krvavých taženích severoirské IRA i baskických separatistů. Je to historie lidí stejně jako národů, vystupují v ní Churchill i Mitterrand, generalissimus Franco i generál Jaruzelski, Silvio Berlusconi i Josif Stalin. A Poválečná Evropa má co říci i ke kulturním a sociálním dějinám: od francouzského a českého filmu, nástupu ledniček či úpadku vlivu intelektuálů přes přistěhovalectví a vznik třídy gastarbeiterů až po fenomény, jako byly existencialismus, punk rock, Monty Python nebo brutalistická architektura. Judtovu knihu časově dovedenou až po válku v Iráku a volbu papeže Benedikta XVI., která nabízí pochopení smyslu moderní evropské historie a identity, tedy toho, jaká Evropa je a jaká byla, můžeme označit za jedinečnou práci na téma Evropa naší doby.

Chcete si přečíst knihu?Poválečná Evropa: Její historie od roku 1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tony Judt. Číst Poválečná Evropa: Její historie od roku 1945 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY