Exsultet: Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu

Exsultet: Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu - Radek Tichý | Replicamaglie.com

... nejen esteticky krásnou, ale také nesmírně bohatou na teologii a na podněty pro duchovní život ... Kna B2b ... . Je téměř dobrodružné rozplétat prameny této duchovní poezie, pátrat ... Exsultet - Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu. TICHÝ, Radek. Krystal OP, Praha 2017. ISBN: 978-80-757-5031-. 176 stran. Podrobný komentář k jednotlivým částem Chvalozpěvu na velikonoční svíci Exsultet ukazuje, že tato liturgická píseň čerpá ze židovských, antických pohanských, heretických a ranně ... Liturgie evangeliáře 2013; Náboženství z jiného úhlu 2012; Mše svatá pro začátečníky i ... Exsultet - iKarmel.cz ... ... Liturgie evangeliáře 2013; Náboženství z jiného úhlu 2012; Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé 2018; Oremus - komentáře ke vstupním modlitbám mešní liturgie 2017; Exsultet - Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu 2018; všech 6 knih autora. Kniha Exsultet - Historie a liturgie velikonočního ... Chvalozpěv na Velikonoční svíci nazývaný podle prvního slova Exsultet, Ať zajásá, je všeobecně znám zřejmě především díky „pilné včele". Jedná se přitom o píseň nejen esteticky krásnou, ale také nesmírně bohatou na teologii a na podněty pro duchovní život. Je téměř dobrodružné rozplétat prameny této duchovní poezie, pátrat po tom, z kterých ... Exsultet - Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu. Chvála těla. Tělesný rozměr liturgie. V oplatce jsi všecek tajně - Eucharistie v náboženské a vizuální kultuře Českých zemí do roku 1620. Ponoř se! Žít svůj křest a biřmování Exsultet. Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu. Krystal OP, ...

INFORMACE

AUTOR
Radek Tichý
DIMENZE
10,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Exsultet: Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu.pdf

POPIS

Chvalozpěv na Velikonoční svíci nazývaný podle prvního slova Exsultet, Ať zajásá, je všeobecně znám zřejmě především díky „pilné včele“. Jedná se přitom o píseň nejen esteticky krásnou, ale také nesmírně bohatou na teologii a na podněty pro duchovní život. Je téměř dobrodružné rozplétat prameny této duchovní poezie, pátrat po tom, z kterých velikánů církevního starověku Exsultet čerpal, aby jejich myšlenky a kázání přetavil ve chválu Boží. Je překvapující objevit, že se nejedná o pouhou liturgickou poezii, ale o modlitbu chvály, díků a oběti, tj. o eucharistickou modlitbu v širším významu slova, která proměňuje paškál ve svátost Kristova zmrtvýchvstání a která může také proměňovat ty, kdo ji zpívají a jejímu zpěvu naslouchají.

Chcete si přečíst knihu?Exsultet: Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Radek Tichý. Číst Exsultet: Historie a liturgie velikonočního chvalozpěvu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY