Jazyk nových médií

Jazyk nových médií - Lev Manovich | Replicamaglie.com

...představil pět základních principů nových médií ... Jazyk nových médií - Lev Manovich - Megaknihy.cz ... . Kniha byla dobře kriticky přijata a přeložena do 14 světových jazyků. realismus - vize obsahu NM prostor pohybu - vize formy NM narativ - výzva/problém NM "Visualizing Cultural Patterns." 1. modernita - "supermodernita," 2. narativ (= hierarchie) - databáze, hypermédia, sítě (= zploštění hierarchie), 3. objektivní prostor - prostor pohybu (průchod, 33 Principy nových n1édií Lev Manovich Jsme právě uprostřed revoluce nových médií.Všechny formy kultury, od pro­ dukce, přes distribu ... PDF Konec dějin nových médií: sotwarová studia ... .Všechny formy kultury, od pro­ dukce, přes distribuci až ke komunikaci, jsou zprostředkovávány počítačem. Tato nová revoluce má výrazně větší dopad než revoluce předešlé.Je přece pravda, že knihtisk ovlivnil pouze jednu úroveň kulturní komunikace, totiž Mapování nových médií: organizace 49 Pojmy: jazyk, objekt, reprezentace 51 1 CO JSOU NOVÁ MÉDIA? 59 Jak se média stala novými 61 Principy nových médií 66 Číselná reprezentace 66 Modularita 69 Automatizace 71 Variabilita 75 Překódování 83 Co nová média nejsou 86 Film jako nové médium 87 Mýtus digitálního 89 Mýtus ... Geologie médií vychází z perspektivy materialistického a post-antropocentrického myšlení, které klade důraz na vztah kultury k materiálním skutečnostem, jež ji podmiňují. Jussi Parikka svět médií zkoumá jako hmotnou součást geologické sféry: zabývá se například procesy těžby, které umožňují jejich vznik, nebo jejich posmrtným životem v podobě elektroodpadu ... V průběhu patnácti let, jež uplynuly od prvního vydání Jazyka nových médií Lva Manoviche, se tato kniha stala bezpochyby jedním z nej-významnějších referenčních bodů úvah o historii a prehistorii digi-tálních médií a jejich vlivu na současné i střešující principy nových médií, číselná reprezentace, modularita, automaice, variabilita, které autor popsal již v knize Jazyk nových médií.326V této publikaci vyzval k tomu, aby byly uvedené pojmy využívány jako esteické kategorie umění nových médií. Nacházíte se zde: Úvod › Archiv › 2019 / 01 › Recenze › MANOVICH, Lev. Jazyk nových médií. 1. vyd. Praha: Univerzita Karlova, nakladatelství Karolinum, 2018. 378 s. Studia nových médi...

INFORMACE

AUTOR
Lev Manovich
DIMENZE
11,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Jazyk nových médií.pdf

POPIS

Tato publikace představuje jeden z nejsystematičtějších pokusů o teoretické ukotvení počítačové technologie a její dopad na současnou kulturu. Manovich se snaží nová média zasadit do širšího kontextu dějin technologií a kulturních forem, analyzuje základní principy, operace i formy; některá zjednodušení ale také problematizuje, například mýtus interaktivity nebo polarizaci digitálních a analogových médií. Z dnešní perspektivy mohou některé teze působit jako překonané, přesto ale zůstávají nejen pokusem o teorii toho, co nová média opravdu jsou, ale také svědkem přelomu 20. a 21. století, který přestavuje zásadní předěl ve formách našich médií i kultury.

Chcete si přečíst knihu?Jazyk nových médií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lev Manovich. Číst Jazyk nových médií Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY