Uzavírám vás do svého srdce: Životopis Josefa kardinála Berana

Uzavírám vás do svého srdce: Životopis Josefa kardinála Berana - Stanislava Vodičková | Replicamaglie.com

...18 (1.) - váz., 416 str. Příl. CD EAN: 9788073254520 ISBN: 978-80-7325-452- ... PDF Uzavírám vás do svého srdce - ustrcr.cz ... ... Uzavírám vás do svého srdce - Životopis Josefa kardinála Berana. Brno a Praha: Ústav pro studium totalitních režimů a Centrum pro studium demokracie a kultury Související články. Akce K; Mexické fakulty; Pronásledování katolické církve v Československu Uzavírám vás do svého srdce Životopis Josefa kardinála Berana ... Výpravná publikace obsahuje čtivě psaný životopis kardinála Berana, ... Uzavírám vás do svého srdce: Životopis Josefa kardinála Berana ... ... Výpravná publikace obsahuje čtivě psaný životopis kardinála Berana, desítky fotografií a CD s nahrávkami Kardinál Beran vzpomíná a Projev ke smrti Jana Palacha.V sobotu 17. května 1969 zemřel v římském vyhnanství arcibiskup pražský a primas český ... Kniha: Uzavírám vás do svého srdce (Stanislava Vodičková). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Knihu Uzavírám vás do svého srdce. Životopis Josefa kardinála Berana si můžete zakoupit prostřednictvím internetu na stránkách knihkupectví Kosmas.cz. Ohlasy v médiích. Uzavírám vás do svého srdce (Tomáš Veber, Dějiny a současnost 2/2010) sledování Josefa Berana v internaci. ABS (A27) Uzavírám vás do svého srdce Snímky pořízené StB při tajném sledování odjezdu arcibiskupa Berana do Říma v únoru 1965. ABS (SL/MV) Fotografi e pořízené StB při sledování arcibiskupa Berana v internaci se později objevily v časopise Uzavírám vás do svého srdce - Vodičková Stanislava - Výpravná publikace obsahuje čtivě psaný životopis kardinála Berana, desítky fotografií a CD s nahrávkami Kardinál Beran vzpomíná a Projev ke smrti Jana Palacha. V sobotu 17. května 1969 zemřel v ří Kniha Uzavírám vás do svého srdce - Životopis Josefa kardinála Berana(Stanislava Vodičková) za skvelú cenu v internetovom kníhkupectve moja-kniha.sk. Objavte aj ďalšie knihy najlacnejšie na internete. Uzavírám vás do svého srdce Životopis Josefa kardinála Berana. ... Tato registrace Vás nijak nezavazuje k nákupu tohoto zboží. Zadejte svou e-mailovou adresu: Zaregistrovat e-mail. Objednací kód: 177 . Výpravná publikace obsahuje čtivě psaný životopis kardinála Berana, ... Životopis přibližuje osobnost Josefa kardinála Berana a komplexně zachycuje jeho osud a dílo v kontextu zlomových událostí 20. stol. VODIČKOVÁ, Stanislava : Uzavírám vás do svého srdce Uzavírám vás do svého srdce. Životopis Josefa kardinála Berana. Doporučená cena. 498 Kč. Cena. 424 Kč. Pro předplatitele. 374 Kč. Koupit. Výpravná publikace obsahuje čtivě psaný životopis kardinála Berana, desítky fotografií a CD s nahrávkami ... Hľadať produkty. Máte otázky? Poradíme vám! 0911 287 854 (Po - Pia 8-16) 0,00 € Váš košík Uzavírám vás do svého srdce. Životopis Josefa kardinála Berana - Vodičková Stanislava - Publikace se věnuje osudu Josefa kardinála Berana (1888-1969) v kontextu moderních dějin 20. století. Přibližuje ho jako člověka pevně ukotveného v křesťanských h...

INFORMACE

AUTOR
Stanislava Vodičková
DIMENZE
12,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Uzavírám vás do svého srdce: Životopis Josefa kardinála Berana.pdf

POPIS

Výpravná publikace obsahuje čtivě psaný životopis kardinála Berana, desítky fotografií a CD s nahrávkami Kardinál Beran vzpomíná a Projev ke smrti Jana Palacha. V sobotu 17. května 1969 zemřel v římském vyhnanství arcibiskup pražský a primas český Josef kardinál Beran. Uzavřela se tak pozemská pouť významné osobnosti české katolické církve a našich moderních dějin. Jeho život, úzce spjatý s osudem národa, dramaticky poznamenal nástup totalitních režimů. V době heydrichiády sdílel osud českých vlastenců - po zatčení gestapem postupně prošel věznicemi na Pankráci, v Terezíně, až skončil v koncentračním táboře Dachau, kde se po třech letech dočkal osvobození. Po válce, již ve funkci arcibiskupa, jej zachování mravních principů přiřadilo k ideovým nepřátelům komunistického režimu. Od roku 1949 byl izolován v domácím vězení pod stálým dohledem Státní bezpečnosti a od března 1951 jej komunistický režim držel čtrnáct let v internaci se záměrem vymazat ho z veřejného povědomí. Tento čin státní zvůle předznamenal perzekuční vlnu, která v následujícím období postihla celou katolickou církev. Ve stáří mu režim uštědřil ještě jednu osudovou ránu - poznal bezpráví nuceného vyhnanství. Ani po jeho smrti se komunisté nepřestali charismatického arcibiskupa obávat. Nedovolili převoz jeho ostatků do vlasti s obavou, že pietní akt přeroste v mohutné protirežimní demonstrace. Kardinál Beran měl podle záměru komunistů upadnout v zapomnění, navzdory tomu patří mezi nejvýznamnější morální autority v novodobé české historii.

Chcete si přečíst knihu?Uzavírám vás do svého srdce: Životopis Josefa kardinála Berana ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Stanislava Vodičková. Číst Uzavírám vás do svého srdce: Životopis Josefa kardinála Berana Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY