Svůdnost sociálního experimentu

Svůdnost sociálního experimentu - Lukáš Fasora, | Replicamaglie.com

...í Lidové noviny , 2018 Svůdnost sociálního experimentu Autor Lukáš Fasora, Jiří Hanuš, Denisa Nečasová ... Svůdnost sociálního experimentu (Lukáš Fasora, Jiří Hanuš ... ... . Kniha autorského kolektivu sestávajícího z tuzemských i zahraničních badatelů a badatelek je věnována dobovým koncepcím nového člověka, které se utvářely v souvislosti s projekty sociálního inženýrství v Evropě 20. století. Oficiální YouTube kanál Historického ústavu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Historický ústav náleží k zakládajícím pracovištím Filozofické ... ... Historický ústav Masarykovy univerzity - YouTube ... . Historický ústav náleží k zakládajícím pracovištím Filozofické ... ...

INFORMACE

AUTOR
Lukáš Fasora,
DIMENZE
11,5 MB
NÁZEV SOUBORU
Svůdnost sociálního experimentu.pdf

POPIS

Kniha autorského kolektivu sestávajícího z tuzemských i zahraničních badatelů a badatelek je věnována dobovým koncepcím nového člověka, které se utvářely v souvislosti s projekty sociálního inženýrství v Evropě 20. století. Nový člověk představoval symbol, vzor a zároveň cíl mnoha myšlenkových hnutí a proudů, které chtěly radikálně transformovat společnost a zároveň dosáhnout vyššího stupně humanity. Dobové obrazy nových mužů a žen předkládaly optimistické vize krásné a šťastné budoucnosti a slibovaly brzké překonání všech stávajících obtíží. Současně byly koncipovány jako protipól starých, údajně překonaných ideálů. Jednotlivé kapitoly této kolektivní monografie se zaměřují na konkrétní podoby nového člověka v různých geografických a časových souřadnicích vymezeného rámce, ovšem nejvíce prostoru je vyhrazeno socialistickým a fašistickým sociálním experimentům.

Chcete si přečíst knihu?Svůdnost sociálního experimentu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lukáš Fasora,. Číst Svůdnost sociálního experimentu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY