Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému

Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému - Viktor Hruška (ed.) | Replicamaglie.com

... je jeho práce Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému ... Opus musicum 4/2019 | Opus Musicum ... . Ryba původně zamýšlel vydat čtyřdílnou hudební nauku, první svazek vznikal v letech 1799 - 1800, protože však nebyl vytištěn (vyšel až po Rybově smrti roku 1817), od dalších plánovaných dílů (Uvedení k zpěvu a hraní ... Jakub Jan Ryba a hudební estetika a teorie: Název česky: ... Byl to Ryba, který v moderních dějinách psal první o této problematice v českém jazyce. Stalo se tak v jeho publikaci Všeobecní a počáteční základové ke všemu um ... Jan Jakub Ryba - Hudba - Referáty | Odmaturuj ... . Stalo se tak v jeho publikaci Všeobecní a počáteční základové ke všemu umění hudebnému. Přihlédnuto je i k jiným zdrojům jeho názorů, např. k jeho vlastnímu ... Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému - Viktor Hruška Na jaře roku 1817, dva roky po autorově smrti, vyšel v Praze u Karla Viléma Enderse spis Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let z ... Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému | Na jaře roku 1817, dva roky po autorově smrti, vyšel v Praze u Karla Viléma Enderse spis Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let z pera Jakuba Jana ... RYBA, Jakub Jan: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému - detailní informace o produktu. Noty z celého světa. Nabízíme noty, zpěvníky, noty pro školy, učebnice a jiné hudebniny se zaměřením na klasickou i populární hudbu. V letech 1799 - 1800 tak vznikly Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnímu, jež vyšly až po autorově smrti v roce 1817. Dílo obsahuje tři knihy, z nichž první má čtyři, druhá třináct kapitol a třetí je slovník. Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému Viktor Hruška (ed.) 199 Kč . 179 Kč. Nahoru ... Studoval u Jana Antonína Koželuha.Stal se učitelem.Od r.1788 působil jako učitel v Rožmitále.Příklad obrozeneckého vlastence.Také hudební pedagog a teoretik.Byl literárně činný.Z jeho spisů se uchoval rukopisný Velký slovník hudební,posmrtně vyšly Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnímu. Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému - Viktor Hruška. Hodno...

INFORMACE

AUTOR
Viktor Hruška (ed.)
DIMENZE
11,71 MB
NÁZEV SOUBORU
Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému.pdf

POPIS

Na jaře roku 1817, dva roky po autorově smrti, vyšel v Praze u Karla Viléma Enderse spis Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému, sebraní dle nejvznešenějších a nejznamenitějších hudců našich let z pera Jakuba Jana Ryby (1765–1815). Žánrově se jedná o publikaci didaktickou, výklad je cíleně podpíraný argumentací a ilustrativními příklady a buduje pro svého čtenáře opravdové základy ke všemu hudebnímu umění.

Chcete si přečíst knihu?Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Viktor Hruška (ed.). Číst Jakub Jan Ryba: Počáteční a všeobecní základové ke všemu umění hudebnému Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY