Prarodičovství v současné české společnosti

Prarodičovství v současné české společnosti - Jaroslava Hasmanová Marhánková, | Replicamaglie.com

...eské společnosti. Prarodičovství v současné české společnosti Autor: Hasmanová Marhánková, Jaroslava a Štípková, Martina Nakladatel: SLON EAN: 9788074192654 ISBN: 978-80-741-9265-4 Popis: 1× kniha, brožovaná, 232 stran, česky Rozměry: 15 × 19,5 cm Rok vydání: 2018 (1 ... PDF ActA UniversitAtis PAlAckiAnAe OlOmOUcensis FAcUltAs ... ... . vydání) Prarodičovství v současné české společnosti. ... československé/české rodiny a zabývá se vlivem rostoucí různosti rodinných forem na roli a pozici prarodičů v rodině. Současné české prarodiče autorky představují na základě analýzy kvantitativních dat (druhá vlna mezinárodního šetření SHARE zaměřeného na ... Prarodičovství v současné české společnosti Kniha představuje dnešní české prarodiče v kontextu současných demog ... Prarodičovství v současné české společnosti | Odborná ... ... . Současné české prarodiče autorky představují na základě analýzy kvantitativních dat (druhá vlna mezinárodního šetření SHARE zaměřeného na ... Prarodičovství v současné české společnosti Kniha představuje dnešní české prarodiče v kontextu současných demografických procesů spojených s tzv. stárnutím populace. Mapuje i historický vývoj role prarodičů v rámci československé/české rodiny a zabývá se vlivem rostoucí různosti rodinných forem na roli a ... Kniha představuje dnešní české prarodiče v kontextu současných demografických procesů spojených s tzv. stárnutím populace. Mapuje i historický vývoj role prarodičů v rámci československé/české rodiny a zabývá se vlivem rostoucí různosti rodinných forem na roli a pozici prarodičů v rodině. Současné české prarodiče autorky představují na základě ... martina štípková: Prarodičovství v současné české společnosti Praha, Sociologické nakladatelství (SLON) 2018, 232 s. Kniha Prarodičovství vsoučasné české společvé otázky se zaměřovaly na péči o-nosti je dílem socioložek Jaroslavy Has-manové Marhánkové aMartiny Štípkové. Hlavním cílem knihy je čtenářkám a ... Honelová, Michaela. 2019. „Jaroslava Hasmanová Marhánková, Martina Št...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslava Hasmanová Marhánková,
DIMENZE
4,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Prarodičovství v současné české společnosti.pdf

POPIS

Kniha představuje dnešní české prarodiče v kontextu současných demografických procesů spojených s tzv. stárnutím populace. Mapuje i historický vývoj role prarodičů v rámci československé/české rodiny a zabývá se vlivem rostoucí různosti rodinných forem na roli a pozici prarodičů v rodině. Současné české prarodiče autorky představují na základě analýzy kvantitativních dat (druhá vlna mezinárodního šetření SHARE zaměřeného na osoby starší 50 let) a kvalitativní analýzy více než 50 hloubkových rozhovorů s babičkami, dědečky a matkami vnoučat/dětí do deseti let. Ukazují, jaká očekávání jsou kladena na současné české prarodiče a jaké místo je jim v rámci rodinných vztahů vymezováno (a jaké místo si sami vymezují). Jakou formu péče poskytují, za jakých okolností a s jakými dopady na život vlastní i život v rodinách svých dětí. Zabývají se rovněž faktory a okolnostmi, které spoluutváří konkrétní podoby naplňování role prarodiče. Zvláštní pozornost věnují genderové dimenzi prarodičovské role a místu, jež prarodičovství zaujímá v současných idealizovaných obrazech aktivního stárnutí. Prarodičovství přitom představují jako sdílený proces ovlivněný genderovými představami o péči, na kterém participují i ostatní členové rodiny, nejen samotný prarodič a vnouče.

Chcete si přečíst knihu?Prarodičovství v současné české společnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslava Hasmanová Marhánková,. Číst Prarodičovství v současné české společnosti Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY