Ještě nenadešel čas

Ještě nenadešel čas - Ladislav Miček | Replicamaglie.com

...frýdlantský vévoda ... Ještě nenadešel čas Autor: Miček, Ladislav Nakladatel: Studio dokument a forma EAN: 9788090553781 ISBN: 978-80-905-5378-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 288 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2018 (1 ... Trpišovský o odporu k loučení a motivaci pod Ještědem: Na ... ... . vydání) Ještě nenadešel čas 2018; Smrt panského písaře 2013; Hledání Čtyřokého 2014; Poslední haltýř 2015; Jan z Bubna, válečník a diplomat 2016; Vyprávění starého sekerníka 2016; všech 6 knih autora. Kniha Ještě nenadešel čas je v Ještě nenadešel čas. Ladislav Miček „Ještě však není čas. Až nadejde pravý čas, chci všechno udělat!" Vévoda Albrecht z Valdštejna tato slova vyřkl v okamžiku, když ho český emigrant ... Ještě nenadešel čas - Ladislav Miček — Kniha.cz ... . Kniha Ještě nenadešel čas je v Ještě nenadešel čas. Ladislav Miček „Ještě však není čas. Až nadejde pravý čas, chci všechno udělat!" Vévoda Albrecht z Valdštejna tato slova vyřkl v okamžiku, když ho český emigrant a generál švédské armády Jan Varlich z Bubna seznámil s velkorysou... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Ještě nenadešel čas. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Ještě nenadešel čas. MIČEK Ladislav. Info: Studio dokument a forma, 2018 (1.) - váz., 288 str. EAN: 9788090553781 ISBN: 978-80-905537-8-1 ... Kniha: Ještě nenadešel čas Autor: Ladislav Miček. Děj románu nás zavádí do let 1633 a 1634 do období třicetileté války. Během května a června 1633 probíhala tajná jednání mezi Albrechtem z Valdštejna a švédským kancléřem. „Ještě však není čas. Až nadejde pravý čas, chci všechno udělat!" Vévoda Albrecht z Valdštejna tato slova vyřkl v okamžiku, když ho český emigrant a generál šv...

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Miček
DIMENZE
10,69 MB
NÁZEV SOUBORU
Ještě nenadešel čas.pdf

POPIS

„Ještě však není čas. Až nadejde pravý čas, chci všechno udělat!“ Vévoda Albrecht z Valdštejna tato slova vyřkl v okamžiku, když ho český emigrant a generál švédské armády Jan Varlich z Bubna seznámil s velkorysou nabídkou kancléře Axela Oxenstierny. Stačilo málo, aby frýdlantský vévoda v létě či na podzim roku 1633 získal českou královskou korunu. Nekatolíkům tehdy svitla naděje, že se poměry v zemi navrátí k předbělohorskému stavu. Valdštejn, jenž Švédům sliboval, že i s armádou přejde na jejich stranu a vyžene Habsburky z dědičných zemí, však své velké plány odložil na neurčito. Zpečetil tím nejen svůj osud, ale také osudy české emigrace. Děj románu, v němž nechybí detektivní zápletka, se odehrává v letech 1633 a 1634. Kdyby Valdštejn neotálel se svým vystoupením proti Habsburkům a přálo mu zdraví, mohly se dějiny českého státu ubírat zcela jiným směrem… Ilustrováno – portréty historických postav, veduty měst. Ilustrovala Iveta Vašátková. Kniha je doplněna přílohami (Životní příběh Jana Varlicha z Bubna, Albrecht z Valdštejna a chov koní, Literatura pro zvídavé čtenáře, charakteristika doby), slovníčkem pojmů a míst, je tu i jmenný rejstřík.

Chcete si přečíst knihu?Ještě nenadešel čas ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Miček. Číst Ještě nenadešel čas Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY