Od Slavkova po Waterloo

Od Slavkova po Waterloo - Jiří Kovařík, | Replicamaglie.com

...žkou Napoleona I. v bitvě u Waterloo 18 ... Bitva u Waterloo :: Císař Napoleon I. ... . června 1815 a druhou pařížskou mírovou smlouvou Od Slavkova po Waterloo (česky) Od Slavkova po Waterloo. Octave Levavasseur. Bežná cena 13,30 € Cena v knihkupectvích je 13,30 € U nás ušetříte 2,04 € Ušetríte: 2,04 € 11.26 € Skladom > 5 ks Tovar je pripravený k okamžitému odoslaniu ... Od Slavkova po Waterloo - Octave Levavasseur pobočník maršála Neye - Levavasseur Octave - V desetiletí napoleonských válek vyplněných taženími a bitvami nenajdeme proslulejší a barvitější postavu než byl maršál Michel Ney. Za jednu z prvních bitev du Od Slavkova ... Od Slavkova po Waterloo | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . Za jednu z prvních bitev du Od Slavkova po Waterloo. Octave Levavasseur. Octave Levavasseur, jehož paměti právě držíte v rukou, byl po většinu svojí vojenské kariéry Neyovým pobočníkem, což se samo o sobě rovnalo vyznamenání a uznání odvahy, neboť maršál chtěl od svých důstojníků totéž, co od sebe,... Austerlitz 2016 Projekt Austerlitz. ... Bitva u Slavkova - Austerlitz 2015 (Official ... Paja Junek 17,100 views. 14:55. Battle Of Waterloo June 2015 Reenactment - Duration: 8:14. Daniel Lebeau ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kovařík,
DIMENZE
11,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Slavkova po Waterloo.pdf

POPIS

V desetiletí napoleonských válek vyplněných taženími a bitvami nenajdeme proslulejší a barvitější postavu než byl maršál Michel Ney. Za jednu z prvních bitev dunajské kampaně roku 1805, která skončila v jasu slavkovského slunce, dostal titul vévody z Elchingenu, za to, co dokázal během tragického ústupu z Ruska roku 1812, obdržel titul knížete Moskevského, největší ocenění mu ale dali sami vojáci, když jej nazvali Nejstatečnějším ze statečných. Octave Levavasseur, jehož paměti právě držíte v rukou, byl po většinu svojí vojenské kariéry Neyovým pobočníkem, což se samo o sobě rovnalo vyznamenání a uznání odvahy, neboť maršál chtěl od svých důstojníků totéž, co od sebe, a mnohdy šlo o smrtelně nebezpečné akce. V jeho memoárech proto najdete příběhy dramatické a poutavé. Z hlediska vojenské i politické historie napoleonských válek jde navíc o svědectví mimořádně cenné, neboť jejich autor dotváří psychologický profi l Neye nejen ve chvílích bojů, ale i v klíčových dějinných okamžicích, v nichž tento muž donutil Napoleona k abdikaci a o rok později jej doslova dosadil zpět na trůn. Vděku se mu za to dostalo málo a osudové rozhodnutí v květnu 1815 pak stálo Neye život… Levavasseur mu byl tehdy nejblíže, a třebaže se netají láskou i oddanosti ke svému maršálovi, neskrývá kritické výhrady k tomu, co Ney udělal… Octave Levavasseur ovšem zanechal i jiné svědectví. Je neméně klíčové, neboť dokládá přerod revoluční armády v císařskou, i změnu myšlení vojáků, kteří bojovali proti monarchii, až ji nakonec pomohli v jiném hávu vytvořit. Z hlediska našich dějin pak není rozhodně bez zajímavosti Levavasseurovo svědectví o bitvě u Austerlitz/Slavkova.

Chcete si přečíst knihu?Od Slavkova po Waterloo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kovařík,. Číst Od Slavkova po Waterloo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY