Stručné dějiny španělské kultury

Stručné dějiny španělské kultury - Fernando García de Cortázar | Replicamaglie.com

...v určitém historickém období měla vliv na směřování země, nebo takových měst, odkud vyzařovalo poselství děl některé z významných osobností španělského malířství, literatury či filosofie ... Dějiny Polska - Wikipedie ... . Stru čné d ějiny kultury PhDr. Lu ďka Hrabáková, Ph.D 6 1. Kultura, vývojové fáze kultury, neolitická revoluce a její důsledky, vznik m ěst Termín kultura pochází z latinského "colere" , což znamená p ěstovat. V užším slova smyslu je tedy chápána jako to, co člov ěka p ěstí, zušlech ťuje, povznáší, ovšem Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kultur ... Kulturní dějiny - Španělsko | Knihy.ABZ.cz ... . V užším slova smyslu je tedy chápána jako to, co člov ěka p ěstí, zušlech ťuje, povznáší, ovšem Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém období měla vliv na směřování země, nebo takových měst, odkud vyzařovalo poselství děl některé z významných osobností ... Stručné dějiny španělské kultury Autor: Fernando García de Cortázar Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém ... Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém období měla vliv na směřování země, nebo takových měst, odkud vyzařovalo poselství děl některé z významných osobností španělského malířství, literatury či filosofie. Stručné dějiny španělské kultury Fernando García de Cortázar. Skladem 5+ ks 393 Kč Běžná cena 468 K č. Ušetříte 75 Kč (16 %) Vložit do ... Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém období měla vliv na směřování země, nebo takových měst, odkud vyzařovalo poselství děl některé z významných osobností španělského malířství, literatury či filosofie. Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém období mě...

INFORMACE

AUTOR
Fernando García de Cortázar
DIMENZE
9,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Stručné dějiny španělské kultury.pdf

POPIS

Kniha Stručné dějiny španělské kultury je postavena na nápadu zpřístupnit čtenáři kulturní dějiny země prostřednictvím dvacítky španělských měst, která v určitém historickém období měla vliv na směřování země, nebo takových měst, odkud vyzařovalo poselství děl některé z významných osobností španělského malířství, literatury či filosofie. Každé z pojednaných měst je spojeno s některou kulturní či literární osobností, z nichž mnohé ovlivnily myšlení španělské společnosti a mnohé z nich měly přesah i za hranice této země, jejíž kulturní bohatství je u nás pro mnohé ještě stále velkou neznámou. Tak například Santiago de Compostela je spojeno se jménem spisovatelů Álvara Cunquiera či Ramóna del Valle Inclána, Toledo s překladatelskou školou, skrze niž do Evropy proudilo řecké vědění a filosofie, Córdoba zase s věděním a se spisy židovských a arabských učenců (Maimonides, Averroes), Gijón s osobností osvícenského myslitele Gaspara Melchora Jovellanose, Mallorca zase s literárním modernistickým hnutím a významnou generací 1898, k níž patřil i známý filosof překládaný do češtiny José Ortega y Gasset. Esejistická kniha Garcíi de Cortázara ukazuje, že kultura, malířství a zejména literatura jsou tím, co z dějin přetrvá a že poté, co se přeženou historicky bouřlivé události, výtvory lidského ducha a umu jsou tím jediným, co jako odkaz dalším generacím přetrvá pro další období.

Chcete si přečíst knihu?Stručné dějiny španělské kultury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fernando García de Cortázar. Číst Stručné dějiny španělské kultury Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY