Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení

Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení - Jan Mařica | Replicamaglie.com

... spolek byl pojmenován jako "Národní hnutí českoslovanské" ... Mařica Jan | MUNISHOP ... . Část Červenobílých vytvořila opozici ke sjednoceným a Českoslovenští fašisté měli své problémy, které řešili. Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení Autor: Mařica, Jan Nakladatel: Masarykova univerzita EAN: 9788021090927 ISBN: 978-80-210-9092-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 267 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Od Československé národní demokracie k Národním ... Od Československé národní demokracie k Národnímu ... ... . vydání) Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení (e-kniha) Autor: Jan Mařica Kapitoly přibližují historický vývoj prvorepublikové konzervativní politické strany. ... Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení. [Jan Mařica] ... 8 Politický nástup křídla živnostenské banky v národní demokracii a volby do Národního shromáždění 1929 4 OD VLÁDNÍ STRANY K NÁRODNÍMU SJEDNOCENÍ (1930-1935)4.1 František Xaver Hodáč; ... Komentáře ke slovu sjednocení » přidat nový komentář ... Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení ... Politické programy Československé národní demokracie a Národního sjednocení 1918-1938 autor: Harna Josef dopor. cena: ... Zboží ze stejné kategorie - Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení Tato země je naše - 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Dvacet pět aktuálních rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Miloš Zeman je téměř tři a ... Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení 0% 0 0 Podívejte se, jak tento produk...

INFORMACE

AUTOR
Jan Mařica
DIMENZE
7,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení.pdf

POPIS

Tato publikace se zabývá prvorepublikovou politickou stranou Československá národní demokracie, která se v roce 1935 sloučila s dalšími politickými subjekty v koncentrační stranu Národní sjednocení. Levicí, zejména komunistickou, byla Československá národní demokracie označována za krajně pravicovou a až fašizující stranu. V době komunistické totality došlo díky ideologickým dogmatům a frázím k utužení tohoto tvrzení. Seriózní výzkumná práce, která by došla k jiným než předem daným závěrům, nemohla být během totality vydána. Právě vnitřnímu dění v Československé národní demokracii, respektive v Národním sjednocení je tato kniha věnována. Výzkum byl zaměřen na spojení této strany s fašismem a na její vztah k radikální národní politice. Tematizována je také otázka, jestli se strana stala profašistickou, nebo si dokázala udržet svůj demokratický základ. Vysvětleny jsou také mocenské mechanismy a struktury, které měly zásadní vliv na směřování stranické politiky.

Chcete si přečíst knihu?Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Mařica. Číst Od Československé národní demokracie k Národnímu sjednocení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY