Už zase skáču přes kaluže

Už zase skáču přes kaluže - Alan Marshall | Replicamaglie.com

...m příběhem autorova dětství, kdy ho krutě zasáhla dětská obrna a on ochrnul na obě nohy ... Alan Marshall | OSOBNOSTI.cz ... . I přes svoje postižení se snažil dělat vše jako ostatní děti - závodil v běhu s ostatními, učil se plavat na rybníku, jezdil na koni. Už zase skáču přes kaluže (1970) CZ dab. Už zase skáču přes kaluže Jumping Over Puddles Again, Jumping Over Puddles, I'm Jumping Over Puddles Again Krajina pôvodu: Československo, 1970, 87 min Žáner: Rodinný / Drama Réžia: Karel Kachyňa Scénar: Ota Hofman, Karel Kachyňa, Jan Procházka Hudba: Zdeněk Liška Kamera: Josef Illík Alan Marshall: Už zase skáču přes kaluže čtenářský deník a další obsahy a rozbory děl najdete na webu Ctenarsky-denik.cz, který dále obsahuje velký čtenářský deník, životopisy spisovatelů, seminární pr ... Už zase skáču přes kaluže - Wikipedie ... .cz, který dále obsahuje velký čtenářský deník, životopisy spisovatelů, seminární práce a další. Online Už zase skáču přes kaluže. Moravské městečko Tlumačov na přelomu století: Syn zaměstnance proslulého hřebčína sní o tom, že i on bude umět krotit ušlechtilé jezdecké koně. Ani po onemocnění obrnou není ochoten se své touhy vzdát. Knihu Už zase skáču přes kaluže od autora Alana Marshalla vydalo nakladatelství Portál.. Brzy po tom, co jsem začal chodit do školy, jsem dostal dětskou obrnu. Epidemie vypukla nedlouho po roce 1900 ve Viktorii a teď se z hustěji osídlených oblastí šířila na venkov a kosila děti na osamělých farmách i hluboko v buši. Popis / Obsah / Info k filmu Už zase skáču přes kaluže. POZOR, SPOILER Malý Adam stále utíká z domu, ale matka jej vždy zadrží. Povede se mu to až přes střechu - a hned běží za otcem, kde se dívá, jak pracuje s koněm. Sám by také rád rajtoval, ale otec nechce. Až prý vyroste tak, že vyskočí na klády tvořící ohradu. Už zase skáču přes kaluže. Kdo napsal knihu Už zase skáču přes kaluže? Autorem je Alan Marshall. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. Možnost nákupu elektronické verze knihy. ČBDB.cz - Databáze knih. Marshal, Alan - Už zase skáču přes kaluže. Kniha je nesouvislým příběhem z autorova dětství,který se odehráva v Austrálii na přelomu 19. století, kdy ho krutě zasáhla dětská obrna a on ochrnul na obě nohy.Alan proto podstoupil dlouho trvající léčebné procedury a operace, ale nic mu nepomohlo.Nejdelší část strávil ......

INFORMACE

AUTOR
Alan Marshall
DIMENZE
9,48 MB
NÁZEV SOUBORU
Už zase skáču přes kaluže.pdf

POPIS

Příběh malého Alana už dodal sílu a povzbuzení v nelehkých situacích mnoha generacím českých čtenářů. Však také vychází už poněkolikáté a byl podle něho natočen i film. Biografické vzpomínky z dětství autora, které prožil na australském venkově, se okamžitě staly bestsellerem. Když Alan onemocní dětskou obrnou a ochrne, je operován a postupně se pokouší navrátit do běžného života, přestože má obě nohy téměř bez citu a musí chodit o berlích. Díky pevné vůli, optimismu a podpoře milujících rodičů se mu to do velké míry podaří a může prožívat podobné dětství jako zdravé děti, včetně klučičích pranic, toulek buší, plavání a ježdění na koni. Kniha je pozoruhodná i barvitým líčením množství rázovitých postaviček komentovaných z pohledu malého chlapce. Alan Marshall je autorem většího počtu povídkových sbírek a románů z australského venkova.

Chcete si přečíst knihu?Už zase skáču přes kaluže ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alan Marshall. Číst Už zase skáču přes kaluže Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY