Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa

Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa - Marek Waic | Replicamaglie.com

...o 33 Obnovení činnosti sokolských jednot 5(j Struktura sokolské obce 59 Sokol a politika g2 Politika do Sokola nepatří, ale bratři politici ano 80 ... Marek Waic | Gorila ... ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa (e-kniha) Autor: Marek Waic. Publikace se věnuje tělesné výchově a sportu ve vnitřní a zahraniční politice meziválečného Československa. Poukazuje na působení různých politických vlivů, které měly vliv na ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa (e-kniha) Autor: Marek Waic. Publikace se věnuje tělesné výchov ... Sport - Československo | Knihy.ABZ.cz ... ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa (e-kniha) Autor: Marek Waic. Publikace se věnuje tělesné výchově a sportu ve vnitřní a zahraniční politice meziválečného Československa. Poukazuje na působení různých politických vlivů, které měly vliv na ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Činnost organizací z oblasti tělesné kultury představovala majoritu spolkového života tzv. první republiky. Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Činnost organizací z oblasti tělesné kultury představovala majoritu spolkového života tzv. první republiky. Představitelé většiny tělocvičných spolků neusilovali o přímé politické působení, přesto je politické dění silně ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa / Marek Waic. Stručná anotace: Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Činnost organizací z oblasti tělesné kultury představovala majoritu spolkového života ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Waic Marek. Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Činnost organizací z oblasti tělesné kultury představovala majoritu spolkového života tzv. první republiky. Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa. Toggle navigation Toggle navigation. 0. Registrace; Přihlásit (0 / 0,00 CZK) Jazyk: česky Počet stran: 310 Vazba / Podoba: brožovaná Nakladatelství: Karolinum Rok vydání: 2019 Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa 2019; Vybrané kapitoly z dějin t...

INFORMACE

AUTOR
Marek Waic
DIMENZE
12,44 MB
NÁZEV SOUBORU
Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa.pdf

POPIS

Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Činnost organizací z oblasti tělesné kultury představovala majoritu spolkového života tzv. první republiky. Představitelé většiny tělocvičných spolků neusilovali o přímé politické působení, přesto je politické dění silně ovlivňovalo. Pozornost je věnována především politice těch spolků, které vstupují do politického života nejvýrazněji, tj. Sokola, komunistické Federace proletářské tělovýchovy a turnerského svazu, který Konrád Henlein a jeho souputníci v průběhu třicátých let podřídili zájmům sudetoněmecké iredenty. Dále je zmíněno soužití českých a německých sportovců, k jehož zpolitizování došlo především v souvislosti s olympijskými hrami 1936 v Berlíně. Knihu uzavírá kapitola zaměřená na systém péče o tělesnou výchovu a sport, který se v průběhu dvacátých let v Československu postupně vytvářel. Tematiku dokreslují fotografie a citace z dobových materiálů.

Chcete si přečíst knihu?Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Waic. Číst Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY