Mojžíšův život

Mojžíšův život - Řehoř z Nyssy | Replicamaglie.com

...v duchu starověké alegorické exegeze: Řehoř vede své čtenáře k tomu, aby ve ... Mojžíšův život - Řehoř z Nyssy | Artforum - dobrodružstvo ... ... ... Mojžíšův život, jedno z Řehořových vrcholných děl, má být odpovědí na otázku, v čem spočívá dokonalá ctnost. Ve snaze objasnit čtenářům podstatu dokonalosti autor nejprve vypráví a následně krok za krokem interpretuje biblickou zprávu o Mojžíšovi. Mojžíšův život, jedno z Řehořových vrcholných děl, má být odpovědí na otázku, v čem spočívá dokonalá ctnost. Ve snaze objasnit čtenářům podstatu dokonalosti autor nejprve vypráví a násl ... Mojžíš — Jak jeho život ovlivňuje vás ... . Ve snaze objasnit čtenářům podstatu dokonalosti autor nejprve vypráví a následně krok za krokem interpretuje biblickou zprávu o Mojžíšovi. Nabídnutý výklad probíhá v duchu starověké alegorické exegeze: Mojžíšův Zákon však obsahoval zásadu odluky církve od státu. Králi nebylo dovoleno, aby zastával úřad kněze. (2. Paralipomenon 26:16-18) Mojžíšův Zákon také obsahoval pokyny týkající se hygieny a prevence nemocí, například karanténu a odstraňování výkalů. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Mojžíšův život, jedno z Řehořových vrcholných děl, má být odpovědí na otázku, v čem spočívá dokonalá ctnost. Ve snaze objasnit čtenářům podstatu dokonalosti autor nejprve vypráví a následně krok za krokem interpretuje biblickou zprávu o Mojžíšovi. 16 Pro Jehovu je důležitý každý lidský život, dokonce i život nenarozeného dítěte. Mojžíšův zákon ...

INFORMACE

AUTOR
Řehoř z Nyssy
DIMENZE
7,91 MB
NÁZEV SOUBORU
Mojžíšův život.pdf

POPIS

Mojžíšův život, jedno z Řehořových vrcholných děl, má být odpovědí na otázku, v čem spočívá dokonalá ctnost. Ve snaze objasnit čtenářům podstatu dokonalosti autor nejprve vypráví a následně krok za krokem interpretuje biblickou zprávu o Mojžíšovi. Nabídnutý výklad probíhá v duchu starověké alegorické exegeze: Řehoř vede své čtenáře k tomu, aby ve slovech Písma spatřovali vyšší smysl. Příběh o egyptském princi a osvobození izraelského lidu se tak stává nadčasovým vyprávěním o úsilí lidské duše vymanit se z područí smyslů a iracionálních hnutí, rozvíjet ctnost a stále lépe poznávat, kdo je to Bůh. V průběhu spisu se ukazuje, že snaha o dokonalou ctnost a touha po poznání Boha spolu úzce souvisejí. Klíčem k obojímu je především ochota neulpívat na ničem, čeho již bylo dosaženo, a stále se napřahovat k něčemu ještě dokonalejšímu. Jedině člověk, který stále překračuje vlastní hranice, může poznávat nekonečného Boha, protože se mu stává podobným.

Chcete si přečíst knihu?Mojžíšův život ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Řehoř z Nyssy. Číst Mojžíšův život Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY