Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník

Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník - József Közi Horváth | Replicamaglie.com

...ětové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi ... kardinále - ABZ.cz: slovník cizích slov ... . Vyznavač a mučedník naší doby. Poznámka: ... Kardinál Mindszenty nepodlehl pokušení veřejně se ospravedlňovat, ale přijal svůj kříž, i když přišel ze směru, odkud to nejméně čekal. Ve světle Víry to lze chápat jako korunu jeho hrdinského života. Kardinál Mindszenty Vyznavač a mučedník. Kategorie: Svědectví a životopisy. Běžná cena: ... Jeho životopisec se soustřeďuje zejména ... Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník - KOSMAS.cz ... . Běžná cena: ... Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. S rostoucí mocí komunistické strany a zejména s nastolením nového režimu byl arcibiskup šikanován a ... Kardinál Mindszenty - Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. S rostoucí mocí komunistické strany a zejména s nastolením nového režimu byl arcibiskup šikanován a byla omezována jeho činnost. Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Kardinál Mindszenty. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Kardinál Mindszenty. Vyznavač a mučedník. HORVÁTH József Közi. Info: Centrum pro studium demokracie, 2019 (1.) - brož., 160 str. Kardinál Mindszenty - Vyznavač a mučedník - József Közi Horváth . Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. Kniha Kardinál Mindszenty - Vyznavač a mučedník (József-Közi Horváth) - rýchle dodanie knižky a nízku cenu so zľavou nájdete na Preskoly.sk. Neváhajte a inšpirujte sa množstvom kníh v najobľúbenejšom internetovom kníhkupectve na Slovensku. Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. S rostoucí mocí komunistické strany a zejména s nastolením nového režimu byl arcibiskup šikanován a byla omezována jeho činnost. Nepomohlo, že byl v roce 1946 ... Kardinál Mindszenty. Vyznavač a mučedník. Doporučená cena. 198 Kč ... Následující text se soustřeďuje na období života kardinála Mindszentyho od doby, kdy mu bylo poskytnuto útočiště na americkém velvyslanectví v Budapešti, po jeho odvolání z arcibiskupského úřadu papežem Pavlem VI. Nejprve stručně uveďme některá fakta z jeho života do té doby [1]. Mládí Budoucí kardinál se narodil 29. března 1892 v maďarské vesnici Mindszent ... Kardinál Mindszenty - Vyznavač a mučedník Közi Horváth József...

INFORMACE

AUTOR
József Közi Horváth
DIMENZE
4,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník.pdf

POPIS

Neuvěřitelný životní příběh maďarského primase, vězně tří režimů. Jeho životopisec se soustřeďuje zejména na události po druhé světové válce, kdy se Mindszenty stal arcibiskupem v Ostřihomi. S rostoucí mocí komunistické strany a zejména s nastolením nového režimu byl arcibiskup šikanován a byla omezována jeho činnost. Nepomohlo, že byl v roce 1946 jmenován kardinálem – v roce 1948 byl zatčen a ve vězení mučen. V únoru 1949 byl odsouzen na doživotí za údajnou vlastizradu. Jeho situace se začala zlepšovat až v polovině padesátých let, vzhledem k destalinizaci země. Ocitl se na svobodě za budapešťského povstání v roce 1956, po jeho potlačení se uchýlil na americkou ambasádu a setrval v této „příjemné“ internaci do roku 1971, kdy se na nátlak americké vlády i církevních představitelů odhodlal k odjezdu do Říma. Svůj pobyt ve Věčném městě, Vídni a na pastoračních cestách vyplňoval péčí o maďarské emigranty, pořádal přednášky a psal paměti. Jeho tvrdá životní cesta byla završena konfliktem s papežem Pavlem VI., který prohlásil Mindszentyho biskupský stolec za uprázdněný, aby usnadnil jednání Vatikánu s maďarskou komunistickou vládou. Plného ocenění se kardinálovi nedostalo po jeho smrti v roce 1975, ale až v devadesátých letech, kdy byl plně rehabilitován a kdy byl zahájen proces blahořečení. Kardinálův životopis je psán strhujícím způsobem. Čtivý text o životě tohoto maďarského mučedníka 20. století je doplněn předmluvou kardinála Dominika Duky a historickým doslovem Františka X. Halase.

Chcete si přečíst knihu?Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor József Közi Horváth. Číst Kardinál Mindszenty: Vyznavač a mučedník Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY