Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací

Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací - Evan Fraser, | Replicamaglie.com

... Signatura Čárový kód; Lze půjčit domů Jsme to, co jíme ... Novinky knižního fondu KKFB - naučná literatura - červenec ... ... . Tento aforismus vystihuje hlubokou pravdu o naší civilizaci. Impérium jídla popisuje osudy lidí i celých společností v u uplynulých dvanácti tisíciletích na příkladu potravin, které člověk pěstoval nebo lovil, které konzumoval, ale s nimiž také obchodoval.Líčí napínavé příběhy ta Impérium jídla. Fraser, Evan D. G. Vydání: Kniha Zlin 2019 ... Zamyšlení nad tím, jaký ... Fraser, Evan; Rimans, Andrew: Impérium jídla - iLiteratura.cz ... . G. Vydání: Kniha Zlin 2019 ... Zamyšlení nad tím, jaký bude mít změna klimatu dopad na to, co jíme, proč ve světě existuje obezita i hlad. ... hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací ... Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Středa, 12 Červen 2019 08:00 Taťána Kročková Kniha s příznačným názvem Impérium jídla popisuje historii celého lidstva ve vztahu k obživě, pěstování, lovu, konzumace a obchodu. Jídlo jako prostředek brutálního útlaku a drancování Evan Fraser, Andrew Rimans: Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací.Přel. Lubomír Sedlák, KNIHA ZLÍN, 2019, 436 s.. Všechny staré civilizace vznikaly „na základech, které nejsou o nic pevnější než bláto pod jejich políčky". Ukazuje tvář světa, který začal mít hlad. Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Autor: Evan Fraser, Andrew Rimas Přeložil: Lubomír Sedlák. Počet stran: 436 Vazba: brožovaná Formát: 138×190 mm ISBN: 978-80-7473-781-7 Doporučená cena: 399 Kč. Knihu Impérium jídla vydalo nakladatelství Kniha Zlín. Ukázka z knihy Impérium jídla: Hodování, hlad a ...

INFORMACE

AUTOR
Evan Fraser,
DIMENZE
8,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací.pdf

POPIS

Jsme to, co jíme. Tento aforismus vystihuje hlubokou pravdu o naší civilizaci. Impérium jídla popisuje osudy lidí i celých společností v u uplynulých dvanácti tisíciletích na příkladu potravin, které člověk pěstoval nebo lovil, které konzumoval, ale s nimiž také obchodoval. Líčí napínavé příběhy tak odlišných míst, jakými jsou starověká Mezopotámie nebo imperiální Británie. Z prvního města vzniklého v kdysi prosperující oblasti zvané Úrodný půlměsíc nás kniha přenáší k rychle se vyprazdňujícím obilnicím a miskám rýže dnešní Číny. Veškerá lidská společenství vznikají na základě vytvoření a výměny přebytků potravin. Hojnost však není nevyčerpatelná. Nakonec nevyhnutelně přichází čas, kdy se neurodí, pole utrpí erozí nebo klesnou teploty. Jednotlivé kultury pak upadají do temných období chudoby, hladu a války, nebo se centrum moci přesune jinam. Něco takového se stalo na konci římské říše, kdy otroci příliš namáhali půdu na plantážích v Evropě a Egyptě a připravili ji tak o plodnost. Přihodilo se to i starodávným Mayům, kteří během staletí, kdy v jejich říši panovalo sucho, museli opustit svá nádherná města. A stalo se tak i ve čtrnáctém století, kdy středověké společnosti zničil mor a hlad, stejně jako ve století devatenáctém, kdy katastrofální postupy kolonizátorů uvrhly polovinu světa do takové bídy, že se z ní už nikdy nevzpamatovala. Kniha vynikajícím způsobem popisuje jednotlivé cykly konzumace potravin v minulosti, zabývá se však i budoucností. Líčí například, jak by mohla situace, kdy rybáři lovící krevety v deltě řeky Mekongu vytáhnou jen prázdnou síť, vyvolat nepokoje v Karibské oblasti. Nebo k čemu dochází, když nějaké kultuře nebo národu dojdou potraviny. Ukazuje tvář světa, který začal mít hlad.

Chcete si přečíst knihu?Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Evan Fraser,. Číst Impérium jídla: Hodování, hlad a vzestupy i pády civilizací Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY