Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství

Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství - Lindsey Fitzharrisová | Replicamaglie.com

...arris). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! ... Umění řezničiny - Fitzharrisová Lindsey - knihkupectví ... ... ... Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství . Lindsey Fitzharris; ... Scéna se mění teprve v letech 1860-1875. Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že původcem infekcí jsou ... Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství ... Scéna se mění teprve v letech 1860-1875. Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že půvo ... Umění řezničiny | eKnihy, elektronické knihy, vaše ... ... . Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že původcem infekcí jsou bakterie, a svádí odvážný, nerovný, ale nakonec vítězný boj o prosazení antisepse a sterilizace. ... Recenze produktu Umění řezničiny. Kdo napsal knihu Umění řezničiny? Autorem je Lindsey Fitzharris. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ... Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství. ... Scéna se mění teprve v letech 1860-1875. Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že původcem infekcí jsou bakterie, a ... Domov / Knihy / Beletria / Beletria / Umění řezničiny. ... Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství. ... Scéna se mění teprve v letech 18601875. Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že původcem infekcí jsou bakterie, a svádí odvážný, nerovný, ale nakonec vítězný boj o prosazení ... Umění řezničiny. Novinka. Nakladatelství: Paseka. Podtitul: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Autor: Lindsey Fitzharrisov ... Chirurg Joseph Lister se přiklání k nehoráznému tvrzením Louise Pasteura, že původcem infekcí jsou bakterie, a svádí odvážný a nerovný boj o prosazení antisepse a sterilizace. ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabídka titulů z kategorie: Knikupectví > Naučná literatura > Zdraví a lékařství > Dějiny lékařství > Velká Británie. Umění řezničiny Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Fitzharrisová Lindsey. Nemocnice 19. století představovala spíš bránu smrti než místo léčení. Úmrtnost byla masivní. Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství (978-80-7432-958-6) Kniha - autor Lindsey Fitzharris, 292 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá Nemocnice 19. století představovala spíš bránu smrti než místo léčení. Úmrtnost byla masivní. Významný zlom nastal až v 60. letech 19. století, kdy na scénu viktoriánského lékařství vstoupil chirurg Joseph Lister s tvrzením, že původcem infekcí jsou bakterie, a začal prosazovat antiseptický systém v péči o pacienty, ale také užívání anestetik při bolestivých výkonech. Umění řezničiny Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Nemocnice 19. století představovala spíš bránu smrti než místo léčení. Úmrtnost byla masivní. Umění řezničiny: Joseph Lister a temný vě...

INFORMACE

AUTOR
Lindsey Fitzharrisová
DIMENZE
10,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství.pdf

POPIS

Nemocnice 19. století představovala spíš bránu smrti než místo léčení. Úmrtnost byla masivní. Chirurgové pracovali bez anestezie za řevu pacientů a jejich nejcennější vlastností nebyla pečlivost, ale rychlost. Operační sál bylo divadlo s jevištěm a operace krvavou exhibicí pro lačné oči diváků. Scéna se mění teprve v letech 1860–1875. Chirurg, kvaker Joseph Lister vystupuje s nehorázným tvrzením, že původcem infekcí jsou bakterie, a svádí odvážný, nerovný, ale nakonec vítězný boj o prosazení antisepse a sterilizace. Dramatický příběh, který se odehrával v přízračných kulisách viktoriánské Anglie, líčí oceňovaná kniha sugestivním, téměř beletristickým stylem.

Chcete si přečíst knihu?Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lindsey Fitzharrisová. Číst Umění řezničiny: Joseph Lister a temný věk viktoriánského lékařství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY