Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství

Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství - Dana Dvořáčková-Malá, | Replicamaglie.com

...ozu. Odpovědi na tyto a další otázky přinášejí přední domácí historici, archeologové a památkáři ... Děti a dětství - Dana Dvořáčková-Malá, Martin Holý, Tomáš ... ... . Dokládají, že dívky a chlapci v českých zemích prožívali dětství podobně jako děti v dnešní době. Rozdíl však spočíval v životních podmínkách a nárocích, jež na ně kladla rodina či společnost. Knihu Děti a dětství - od středověku na práh osvícenství vydal Historický ústav AV ČR a nakladatelství NLN. Na textech se podílelo 15 autorů. Kniha vznikla v rámci grantového projektu Dítě ve středověku a rané ... Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství - Dana ... ... . Na textech se podílelo 15 autorů. Kniha vznikla v rámci grantového projektu Dítě ve středověku a raném novověku v českých zemích, jehož hlavní řešitelkou je Dana Dvořáčková-Malá. Kniha Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Děti a dětství: Od středověku... Děti a dětství. Od středověku na práh osvícenství, Dana DVOŘÁČKOVÁ-MALÁ, Martin HOLÝ, Tomáš STERNECK, Jan ZELENKA a kolektiv. ISBN 978-80-7286-333-4 Děti a dětství. Od středověku na práh osvícenství Hana CHORVÁTOVÁ. Dana DVOŘÁČKOVÁ-MALÁ - Martin HOLÝ - Tomáš STERNECK - Jan ZELENKA a kol. Děti a dětství. Od středověku na práh osvícenství. NLN, Praha 2019, 696 s., 849 Kč, ISBN: 978-80-7422-675-5. Od středověku na práh osvícenství ... Dokládají, že dívky a chlapci v českých zemích prožívali dětství podobně jako děti v dnešní době. Rozdíl však spočíval v životních podmínkách a nárocích, jež na ně kladla rodina či společnost. Dětský svět je i proto představován s ohledem na specifika jednotlivých ... Autora zajímala především samotná idea dětství, avšak svou koncepcí vyvolal značné diskuse, především vadilo pojetí dítěte j...

INFORMACE

AUTOR
Dana Dvořáčková-Malá,
DIMENZE
7,54 MB
NÁZEV SOUBORU
Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství.pdf

POPIS

Žili v minulosti pouze „malí dospělí“? Existovalo vůbec dětství jako svébytná životní etapa? Stala se rodičovská láska, starost o děti nebo výroba hraček až výdobytkem 20. století? Odpovědi na tyto a další otázky přinášejí přední domácí historici, archeologové a památkáři. Dokládají, že dívky a chlapci v českých zemích prožívali dětství podobně jako děti v dnešní době. Rozdíl však spočíval v životních podmínkách a nárocích, jež na ně kladla rodina či společnost. Dětský svět je i proto představován s ohledem na specifika jednotlivých sociálních vrstev při výchově, ochraně a péči o děti, případně v širokém spektru dobových textů a literatury o dětství. Nechybí ani bohatý obrazový doprovod, který ukazuje například hračky, oděvy i předměty každodenní potřeby od středověku až na práh osvícenství.

Chcete si přečíst knihu?Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dana Dvořáčková-Malá,. Číst Děti a dětství: Od středověku na práh osvícenství Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY