Fenomenologické redukce a vzdělání

Fenomenologické redukce a vzdělání - David Rybák | Replicamaglie.com

...autora . Spoločenské vedy. Všetky knihy autora ... Metodická příručka k výuce Českého jazyka v 1. ročníku ZŠ ... ... . Univerzita Karlova v Praze, 2019. Vydavateľstvo Univerzita Karlova v Praze, 2019. Hlavním tématem monografie je ohledání možností, které přináší Husserlova fenomenologie pro anamnézu podstaty ... Fenomenologické redukce a vzdělání. Rybák, David. témata: filozofie. ... Ale právě na objevu podstaty vzdělání jako přivádění člověka k vědomí podstaty je založena Evropa jako specifická půda smyslu a rození smyslu. Žijeme v situaci, kterou bychom mohli charakter ... Fenomenologické redukce a vzdělání - David Rybák | Knihy ... ... . Žijeme v situaci, kterou bychom mohli charakterizovat jako situaci matematizace a zborcení smyslu, v ... Hlavním tématem monografie je ohledání možností, které přináší Husserlova fenomenologie pro anamnézu podstaty vzdělání v situaci jeho vbudování do manažerských a plánovacích struktur. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Fenomenologické redukce a vzdělání Rybák David Karolinum 2019 vydáno: listopad 2019 e-kniha ISBN 9788024643625 (PDF) E-KNIHA-15% 290,-247,- K dispozici také jako. TIŠTĚNÁ KNIHA. anotace. anotace; Hlavním tématem monografie je ohledání možností, které přináší Husserlova fenomenologie pro anamnézu podstaty vzdělání v ... Fenomenologické redukce a vzdělání Přihlášení ... které přináší Husserlova fenomenologie pro anamnézu podstaty vzdělání v situaci jeho vbudování do manažerských a plánovacích struktur. Pokud si totiž nejsme vědomi rozdílu mezi vzděláním v jeho podstatě a vzděláním jako procesem, máme tu snad tzv. efektivní ... Fenomenologické redukce a vzdělání-- autor: Rybák David Etika proměněného erotu-- autor: Vyšeslavcev Boris Ideje k čisté fenomenologii a fenomenologické filosofii II-- autor: Husserl Edmund Fenomenologické redukce a vzdělání autor: Rybák David doporučená cena: 420 K ... Fenomenologické redukce a vzdělání autor: Rybák David doporučená cena: 420 K ... Slovo úvodem Věda a filozofie. Dva zdánlivě nesouměřitelné okruhy zabývající se ovšem podobným problémem. Problémem odvěké lidské vlastnosti pátrat po tom, kdo jsme, jak je možné, že zde vůbec jsme, odkud pocházíme a jakým způsobem je možné vysvětlit universum, ke kterému se jako uvědomělé lidské bytosti vztahujeme. Jedná se o vlastnost prvotního lidského ... Knižní tip: David Rybák, Fenomenologická redukce a vzdělání Rybák, David - Fenomenologické redukce a vzdělání brožovaná, 392 str., 1. vydání, 2019 Fenomenologické ...

INFORMACE

AUTOR
David Rybák
DIMENZE
4,93 MB
NÁZEV SOUBORU
Fenomenologické redukce a vzdělání.pdf

POPIS

Hlavním tématem monografie je ohledání možností, které přináší Husserlova fenomenologie pro anamnézu podstaty vzdělání v situaci jeho vbudování do manažerských a plánovacích struktur. Pokud si totiž nejsme vědomi rozdílu mezi vzděláním v jeho podstatě a vzděláním jako procesem, máme tu snad tzv. efektivní vzdělávací a školské procesy, ale žádné vzdělání a žádnou školu. Ale právě na objevu podstaty vzdělání jako přivádění člověka k vědomí podstaty je založena Evropa jako specifická půda smyslu a rození smyslu. Žijeme v situaci, kterou bychom mohli charakterizovat jako situaci matematizace a zborcení smyslu, v níž všechny živé a žité pulzy naší existence jsou vřazeny do předem ustavených idealizovaných struktur. Jaká proměna našeho vztahu ke světu a k nám samým ve světě stojí za tímto zborcením? Nehrozí toto zborcení smyslu též zborcením universitas věd a univerzity samotné, proměněné na pouhý manažerský provoz, jak jsme toho nedobrovolnými svědky právě dnes? A je vůbec ještě možné v situaci tohoto zborcení oživit touhu po bytném vědění, o které mluví Platón a Aristotelés, uvědomíme-li si, že v tradici byla touha jakožto platónský erós určena právě jako transcendence smyslu, tedy právě jako jednocení smyslu? Vědy samotné ve snaze o prolongování projektu vědění jako nástroje ovládání přírody člověkem proměňují též člověka na idealizovaný předmět výzkumu a kontroly a ovládání. Ale, jak neustále zdůrazňuje Husserl, člověk není pouze objektem ve světě, nýbrž též subjektem pro svět. Husserlova fenomenologie v jejím zkoumání konstituce smyslu je nesena zmíněnými problémy. A pokud jde o závažné problémy našeho bytí a nebytí, znamená pro naše ‚tady a teď‘ důležitý pokus položit smysluplně otázku po bytných základech našeho lidství.

Chcete si přečíst knihu?Fenomenologické redukce a vzdělání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Rybák. Číst Fenomenologické redukce a vzdělání Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY