Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů

Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů - Jaroslav Procházka | Replicamaglie.com

... střelnici. brožovaná, dobrý stav, aktuální foto Příspěvek ke kronice rodu Mašínů Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies ... Literatura faktu | knizniklub.cz ... . Podtitul: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů V této knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů. V neděli 7. září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká slavnost, odhalení památníku, ... V této knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů. V neděli 7. září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká ... Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů ... . září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká slavnost, odhalení památníku, ... V této knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů. V neděli 7. září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká slavnost, odhalení památníku, místního rodáka, generála in memoriam Josefa Mašína, účastníka prvního a druhého odboje, který byl zastřelen 30. června 1942 nacisty na Kobyliské střelnici. Příspěvek ke kronice rodu Mašínů. PROCHÁZKA Jaroslav. Info: Ergo Brauner, 2019 (2.) - brož., 168 str. EAN: 9788088245124 Sestupme ke kořenům--! příspěvek ke kronice rodu Mašínů Jaroslav Procházka. Moje hodnocení Hodnotili 3 uživa...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Procházka
DIMENZE
8,74 MB
NÁZEV SOUBORU
Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů.pdf

POPIS

V této knize sestoupíme ke kořenům starého selského rodu Mašínů. V neděli 7. září 1947 se v malé obci Lošany nedaleko Kolína uskutečnila velká slavnost, odhalení památníku, místního rodáka, generála in memoriam Josefa Mašína, účastníka prvního a druhého odboje, který byl zastřelen 30. června 1942 nacisty na Kobyliské střelnici. Mezi čestnými hosty byla také vdova Zdena Mašínová s dětmi Ctiradem, Josefem a Zdeňkou. Autor této pozoruhodné publikace Jaroslav Procházka byl vynikajícím znalcem lokální historie, využil vzpomínky mnoha pamětníků a za nacistické okupace pátral v archivech a sbíral informace, které po válce využil při psaní této rodinné kroniky, která poprvé vyšla v roce 1947. Popsal barvitě životní osudy několika generací Mašínů, kteří hospodařili jako sedláci na lošanském statku již od roku 1699. Procházkova publikace výrazně napomohla udržení paměti o odbojové činnosti Tří králů. Toto druhé vydání vychází nejen ke 123 výročí narození genmjr. Josefa Mašína, ale také při příležitosti vyhlášení veřejné sbírky na vybudování Památníku tří odbojů na statku v Lošanech. Kniha obsahuje rozsáhlou obrazovou přílohu a předmluvu od historika Petra Blažka.

Chcete si přečíst knihu?Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Procházka. Číst Sestupme ke kořenům!: Příspěvek ke kronice rodu Mašínů Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY