Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor

Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor - Michal Chocholatý | Replicamaglie.com

...u zklamání zjistil, poslední z nich spáchal sebevraždu v roce 1997 ... Poslední z táborů smrti (e-kniha) - Michal Chocholatý ... ... . Jeho knižní vzpomínky na Treblinku však daly podnět k rozkrytí subtilních okolností, které provázely nejen historii Treblinky, ale i jí typologicky příbuzného tábora Sobibor, odkud se zachránil jen jediný Čech. Kniha: Poslední z táborů smrti… přežili Treblinku a Sobibor Autor: Michal Chocholatý Kniha sleduje autorovy osobní zkušenosti s pátráním po posledních svědcích z táborů okamžitého vyhlazení Treblinka a Sobibor. Objednávejte knihu Poslední z táborů smrti… přežili Treblinku ... Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor ... ... . Objednávejte knihu Poslední z táborů smrti… přežili Treblinku a Sobibor v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Poslední z táborů smrti … přežili Treblinku a Sobibor...že Treblinku přežili jen dva Češi. Jak však ke svému zklamání zjistil, poslední z nich spáchal sebevraždu v roce 1997...ale i jí typologicky příbuzného tábora Sobibor, odkud se zachránil jen jediný Čech. To vše navzdory nesmírné mortalitě, kterou se oba... Kniha sleduje autorovy osobní zkušenosti s pátráním po posledních svědcích z táborů okamžitého vyhlazení Treblinka a Sobibor. Je vystavěna na základě aut...

INFORMACE

AUTOR
Michal Chocholatý
DIMENZE
6,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor.pdf

POPIS

Kniha sleduje autorovy osobní zkušenosti s pátráním po posledních svědcích z táborů okamžitého vyhlazení Treblinka a Sobibor. Je vystavěna na základě autorova mnohaletého výzkumu holocaustu, který započal v roce 2000 návštěvou památníku v Treblince. Právě zde si autor uvědomil, jak málo je v českém prostředí věnováno historii tohoto zřejmě nejvýznamnějšího tábora. Úzkou pramennou základnou se propracoval ke zjištění, že Treblinku přežili jen dva Češi. Jak však ke svému zklamání zjistil, poslední z nich spáchal sebevraždu v roce 1997. Jeho knižní vzpomínky na Treblinku však daly podnět k rozkrytí subtilních okolností, které provázely nejen historii Treblinky, ale i jí typologicky příbuzného tábora Sobibor, odkud se zachránil jen jediný Čech. To vše navzdory nesmírné mortalitě, kterou se oba tyto tábory „pyšnily".

Chcete si přečíst knihu?Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michal Chocholatý. Číst Poslední z táborů smrti: … přežili Treblinku a Sobibor Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY