Vydržať! Dopisy z vězení

Vydržať! Dopisy z vězení - Jaromír Šavrda, | Replicamaglie.com

...sy představují dva jedince spojené neokoralým milostným vztahem, ale už i podstatnou životní zkušeností ... Dopisy z vězení. Jak to bylo za normalizace a jak je tomu ... ... . Zachycují snahu o uchování svobody sl ova, současně obavy z cenzury, která by mohla zprávu pro toho druhého zadržet. Vydržať! Dopisy z vězení Autor: Šavrda, Jaromír a Šavrdová, Dolores Nakladatel: Pulchra EAN: 9788075640345 ISBN: 978-80-7564-034-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 768 stran, česky Rozměry: 12 × 19 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Vydržať! Dopisy z vězení. Public · Hosted by Knihovna Václava Havla and Nakladatelství Pulchra ... Kniha: Vydržať! Dopisy z vězení | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Vydržať! Dopisy z vězení. Public · Hosted by Knihovna Václava Havla and Nakladatelství Pulchra. Interested. clock. Monday, November 4, 2019 at 7:00 PM - 9:00 PM UTC+01. about 2 weeks ago. pin. Knihovna Václava Havla. Ostrovní 13, 110 00 Prague, Czech Republic. Show Map. Hide Map. Library Vydržať! Dopisy z věze...

INFORMACE

AUTOR
Jaromír Šavrda,
DIMENZE
6,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Vydržať! Dopisy z vězení.pdf

POPIS

Kniha zahrnuje vzájemnou korespondenci mezi Jaromírem Šavrdou a jeho manželkou Dolores z let 1978-1984, kdy byl Jaromír opakovaně vězněn za vydávání a rozšiřování samizdatové literatury. Dopisy představují dva jedince spojené neokoralým milostným vztahem, ale už i podstatnou životní zkušeností. Zachycují snahu o uchování svobody slova, současně obavy z cenzury, která by mohla zprávu pro toho druhého zadržet. Odhalují strasti, jimž museli manželé, občansky aktivní jedinci, za normalizace čelit. V čase internace se Jaromíru Šavrdovi stávají manželčiny listy jediným kontaktem s vnějším okolím. Omezený prostor vazební věznice, vězeňských nemocnic i vězení proměňují stránky dopisů, plochu korespondenčních lístků a pohlednic ve virtuální svět, v němž mohou manželé prožívat – byť od sebe odděleni – pocity spříznění, okamžiky blízkosti, milosti. Současně umožňují poznávat tíhu osamění a nesnadnost vzdorovat psychickým zkouškám a nervové zátěži související s odloučením. Ve vězení se tak vlastně ocitají oba, i když v případě Dolores nejde o státní nápravné zařízení, ale o dlouhodobý intenzivní pocit osobní nesvobody.

Chcete si přečíst knihu?Vydržať! Dopisy z vězení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaromír Šavrda,. Číst Vydržať! Dopisy z vězení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY